پنجشنبه، 20 بهمن 01

نقش و اهمیت بیمه دام و طیور در اقتصاد کشاورزی+ فایل صوتی گفتگوی رادیویی

نقش و اهمیت بیمه دام و طیور در اقتصاد کشاورزی

 صندوق بیمه کشاورزی ضمن برنامه ریزی و ارائه خدمات متنوع در حوزه بیمه کشاورزی و در راستای امنیت غذایی و کشاورزی پایدار، با همکاری سازمان ها و تشکل های بخش کشاورزی پیشرفت های قابل ملاحظه ای در افزایش ضریب نفوذ بیمه داشته است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، حسین حدادنژاد، رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی، روز سه شنبه 29 آذر 1401 ، به منظور معرفی خدمات و طرحهای متنوع بیمه ای ، در ارتباط تلفنی در برنامه «مجله کشاورزی» رادیو اقتصاد شرکت نمود.

رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی در این گفتگو با بیان اینکه بخش کشاورزی یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشورهاست، افزود: کشاورزی در ایران نیز بدلیل مواجهه با انواع خسارات ناشی از عوامل قهری و طبیعی از ریسک بالایی برخودار می باشد و همین موضوع نقش و اهمیت بیمه کشاورزی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور را پر رنگ تر می نماید.

لازم به ذکر است در سال زراعی 1401 – 1400  یک میلیون و 500 هزار نفر از کشاورزان کشور محصولات خود را تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار دادند.

حدادنژاد اضافه کرد:  به طور میانگین 70 درصد از مبلغ حق بیمه در زیر بخش دام توسط دولت پرداخت میگردد و دامداران تنها 30 درصد از مبلغ حق بیمه را پرداخت می نماید. و با توجه به قانون بیمه اجباری دام، بیش از 95 درصد از تولیدکنندگان در بخش طیور بیمه هستند.

 رئیس اداره کل توسعه خدمات بیمه ای صندوق بیمه کشاورزی با اشاره به در نظر داشتن انواع مخاطرات و بیماری ها، خصوصاً بیماری های مشترک بین انسان و دام و لزوم معدوم سازی دامهای آلوده به منظور سلامت غذایی مصرف کنندگان محصولات دامی، از تولید کنندگان بخش دامی دعوت نمود به منظور اطمینان خاطر و حفظ  سرمایه خود نسبت به بیمه واحد تولیدی مربوطه اقدام نمایند.

در پایان نظر شما را به شنیدن فایل صوتی این برنامه رادیویی جلب می نماییم: 

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی

ارسال نظر جدید