پنجشنبه، 20 مرداد 01

بررسی خسارات ناشی از سیل و تگرگ به باغات دماوند و فیروزکوه از سوی صندوق بیمه کشاورزی

بررسی خسارات  ناشی از سیل و تگرگ به باغات دماوند و فیروزکوه از سوی

صندوق بیمه کشاورزی

     به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، مهرداد بلوریان، معاون خدمات بیمه ای استان تهران اعلام نمود: بارش تگرگ و جاری شدن سیل به بیش از1600 هکتار از باغات تحت پوشش بیمه کشاورزی شهرستان های دماوند و فیروز کوه خسارت وارد نموده است.

    وی با اشاره به بازدید روز شنبه مورخ 1401/05/08 وزیر جهاد کشاورزی و قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی از برخی باغات خسارت دیده در شهرستان های دماوند و فیروز کوه، افزود:گروههای کارشناسی بررسی خسارت در دهستان های سربندان و چال قصاب و دیگر بخش های شهرستان مستقر شده تا ضمن محاسبه دقیق میزان خسارات وارده به باغات، عملیات لازم به منظور تکمیل فرآیند ارزیابی خسارت انجام پذیرد و در سریعترین زمان نسبت به جبران خسارات وارده به بیمه گذاران اقدام گردد.

   بلوریان اضافه نمود: بیشترین میزان خسارات وارده در محصول سیب و بالغ بر 1400 هکتار بوده و همچنین به بیش از 300 هکتار از باغات گردو، هلو و گلابی نیز در شهرستان های یاد شده خسارت وارد گردیده است. علاوه بر باغات دهستان های سربندان و چال قصاب، به باغات دیگر روستاهای سرخه ده، جابان، انزها، مزداران، سیمین دشت، زرین دشت  خسارت شدیدی وارد آمده که ارزیابان خسارت استان تهران در تلاش برای بررسی و محاسبه میزان دقیق خسارات وارده هستند.

  وی همچنین اشاره نمود: خسارت سیل و تگرگ علاوه بر باغات تحت پوشش بیمه شهرستان های دماوند و فیروزکوه، به 100 هکتار از مزارع ذرت علوفه ای بیمه شده در شهرستان ری و 50 هکتار از باغات انگور رباط کریم و نیز گلخانه های شهرستان ورامین که در سال زراعی جاری بیمه بوده اند، خسارت شدیدی وارد نموده که دیگر گروههای کارشناسی در حال بررسی خسارات وارده هستند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی

ارسال نظر جدید