شنبه، 03 آبان 99

مبادله تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق بیمه کشاورزی با پژوهشکده بیمه  

مبادله تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق بیمه کشاورزی با پژوهشکده بیمه  

      به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، صبح امروز، دومین روز مهرماه 99، جلسه ای با حضور قائم مقام، اعضاء هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزی و رئیس ومسوؤلان میزهای داده کاوی و تغییر اقلیم پژوهشکده بیمه در سرای گفتگوی ستاد صندوق بیمه کشاورزی برگزار گردید.

در این جلسه که با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای صمیمی و دوستانه برگزار گردید، محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی به بیان مختصری از وضعیت نظام بیمه کشاورزی و اقداماتی که در طی پنج سال اخیر در جهت انطباق هر چه بیشتر کنشگری بیمه کشاورزی با اصول علمی- فنی و محاسباتی بیمه ای انجام شده است، پرداخت و اظهار داشت: حرکت از بیمه های چند خطره(mpci) به سوی بیمه های شاخص(Index Insurance) ، محاسبه و ارائه تعرفه های بیمه ای بر اساس ریز اقلیم (Micro Climate) و بهره گیری از فن آوری سنجش از دور(RS) از جمله اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است. قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی در ادامه افزود: پژوهشکده بیمه، اهتمام مناسبی به مباحث پژوهشی مرتبط با بیمه کشاورزی داشته است و توسعه ارتباط پژوهشی و آموزشی در دستور کار بیمه کشاورزی قرار دارد، در ادامه این نشست ،حمیدکردبچه، رئیس پژوهشکده بیمه نیز ضمن پاسداشت فضای وفاق و همدلی موجود اظهار داشت: در پژوهشکده بیمه نگاه خاصی به بیمه کشاورزی وجود دارد و پی گیری وتعاملات در محورها وموضوعات مشترک مورد علاقه طرفین، می تواند به خوبی در قالب تیم های مشترک نتیجه بخش بوده واجرایی گردد؛ از جمله در بیست و هفتمین همایش ملی بیمه و توسعه، پنل ویژه ای به موضوع تغییر اقلیم با همکاری نزدیک بیمه کشاورزی در نظر گرفته می شود.

رئیس پژوهشکده بیمه در ادامه افزود: ایجادمیز بیمه کشاورزی و شورای همکاری مشترک می تواند در زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه مبادله شده، مؤثر باشد.

شایان ذکر است در تفاهم نامه ای که به توشیح طرفین رسید، هدف اصلی از انعقاد این تفاهم‌نامه، ایجاد تعامل و همکاری مؤثر هردوطرف در زمینه ­های علمی، پژوهشی، آموزشی و نیز استفاده از خدمات مشاوره ­ای- فنی دو مؤسسه بر اساس تجربه، تخصص و امکانات موجود درج شده است.

در پایان این نشست، از اتاق راهبری و سامانه دیجیتال بیمه کشاورزی کشور نیز بازدید به عمل آمد و ساز و کار صدور، پایش فنولوژیک و ارزیابی خسارات به تفصیل تشریح گردید.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی

ارسال نظر جدید