يكشنبه، 06 مهر 99

طرح ویژه بیمه کشت قراردادی طراحی و اجرا شد

طرح ویژه بیمه کشت قراردادی طراحی و اجرا شد

صندوق بیمه کشاورزی با همکاری شرکت های کشاورزی قراردادی و ورود به زنجیره های تولیدی شرکت های موصوف همسو با سیاست های کلان وزارت جهاد کشاورزی، با ارائه طرح های بیمه ای متنوع زمینه توسعه و مدیریت ریسک های مالی در بخش کشاورزی را فراهم آورده است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، صبح امروز هجدهمین روز از شهریور ماه ۹۹، دومین نشست هفتگی کارگروه توسعه بیمه کشاورزی در محل سرای گفتگوی ستاد صندوق بیمه کشاورزی با حضور محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، اعضاء هیأت مدیره و شماری از مدیران و کارشناسان برگزار شد.

در این جلسه طرح ویژه بیمه کشت قراردادی (Contract farming) به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این طرح همسو با سیاست های کلان بخش کشاورزی طراحی و اجرای آن در برخی از مناطق آغاز شده است. به زودی در سایر محصولاتی که دارای کشت قراردادی هستند نیز گسترش می یابد.

در این نشست که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، محمد ابراهیم حسن نژاد به وجود ابزارهای تشویقی و اعمال تخفیف در بیمه نامه ها اشاره کرد و اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزی همراه با بیمه کشت قراردادی ابزارهای حمایتی لازم را تدارک دیده است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در کارگروه توسعه بیمه کشاورزی با تشریح ویژگی های بیمه ویژه کشت قراردادی در کشور، افزود: در این طرح شرائط مورد نظر کشاورزان فراهم گردیده و بیمه نامه های گروهی از تخفیف مناسبی برخوردار می شوند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید