يكشنبه، 06 مهر 99

تأکید وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت از بیمه کشاورزی

تأکید وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت از بیمه کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی با بیان رویکردهای جدید وزارت جهاد کشاورزی در جهت اصلاح الگوی کشت در کشور با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران گفتگو کرد.

خاوازی با بیان اینکه بخش فنی اجرای الگوی کشت آماده است، گفت: اگر بسته حمایتی در بخش قیمت‌گذاری، پشتیبانی‌های بیمه‌ای و تسهیلاتی به درستی طراحی و انجام شود به طور حتم کشاورزان از این الگو استقبال می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوازی» درباره اجرای طرح الگوی کشت در بخش کشاورزی کشور، افزود: الگوی کشت دو بخش اصلی «فنی» و «سیاستگذاری» دارد تا کشاورز ما بداند برای هر منطقه، با توجه به اقلیم مورد نظر، چه گیاهی را در چه زمانی بکارد تا حداکثر عملکرد و حداقل خسارت را داشته باشد.

وی اظهارداشت: با اقدامات صورت گرفته در چهار سال اخیر، بخش فنی الگوی کشت براساس منابع خاک، تحولات اقلیمی ۵۰ سال گذشته و مورفولوژی گیاهان موجود در ایران آماده شده است وامیدواریم این طرح هر چه سریعتر آماده و به دولت ارایه شود تا برای کشت پاییزه امسال اجرایی شود.

خاوازی درباره استقبال و آمادگی کشاورزان از اجرای طرح الگوی کشت گفت: اگر بسته حمایتی در بخش قیمت گذاری، پشتیبانی های بیمه ای و تسهیلاتی به درستی طراحی و انجام شود به طور حتم کشاورزان از این الگو استقبال می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی درباره سیاست کشاورزی قراردادی گفت: اکنون کشاورزی قراردادی، قلب توسعه کشاورزی ایران است.

وی با تاکید براینکه اولویت وزارت جهاد کشاورزی، کشاورزی قراردادی برای کشت گیاهان استراتژیک است، گفت: این وزارتخانه از بیمه بخش کشاورزی حمایت می کند و تلاش دارد  پوشش بیمه ای را به سمتی سوق دهد تا صندوق بیمه حداکثر توان خود را بکار گیرد.

شایان ذکر است؛ اصولا ذات بیمه کشاورزی مجهز به نظام ثبت اطلاعات است و یکی از ابزارهای موثر در بهبود روند تولید در بخش کشاورزی با رعایت اصول فنی در تولید به شمار می رود.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید