پنجشنبه، 11 خرداد 02

تفاهم نامه بیمه فراگیر آبزیان از مبادی تولید به امضاء رسید

همزمان با هفته دولت

تفاهم نامه بیمه فراگیر آبزیان از مبادی تولید به امضاء رسید

صبح امروز سه‌شنبه چهارمین روز از شهریور ماه ۹۹، صندوق بیمه کشاورزی با حضور محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، میزبان خون میرزایی رئیس سازمان شیلات کشور، ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی و مدیران عامل اتحادیه تولیدی سراسری آبزی پروری با موضوع تفاهم نامه همکاری بیمه آبزیان از مبادی تولید بود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در چهارمین روز از شهریور ماه ۹۹، همزمان با هفته دولت و در آئین آغاز بیمه فراگیر آبزیان از مبادی تولید با حضور رؤسای سازمان های دامپزشکی کشور، شیلات ایران و مدیران عامل تشکل های تخصصی، با اشاره به اختصاصات و ویژگی های بیمه کشاورزی، گفت: هدف ما در بیمه کشاورزی، حمایت از تولید است.

 قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی در ادامه افزود: با اجرای این طرح که در سطح جهان بی نظیر است، مراکز تکثیر و پرورش آبزیان با پرداخت بیش از نیمی از حق بیمه توسط دولت زیرپوشش همگانی بیمه کشاورزی قرار خواهد گرفت.

 وی هدف این طرح ملی که با مشارکت صندوق بیمه کشاورزی، سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی کشور و تشکل های سراسری آبزی پروری کلید خورد را پوشش کامل زنجیره تولید در تمام موارد پرورش آبزیان درکشور، معرفی نمود و ادامه داد: این طرح از کارآمدترین طرح های بیمه ای در کشور محسوب می شود و به عنوان الگویی منحصربه فرد در جهان مطرح است.

سپس خون میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران، با بیان شرایط تولید و پرورش آبزیان گفت: بیمه کشاورزی مهم ترین ابزار پایدارسازی و تاب آوری آبزی‌پروری و مدیریت ریسک در کشور است و سازمان شیلات با ساز و کار بیمه کشاورزی همراهی کامل دارد.

همچنین در ادامه ما کنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور، بیمه کشاورزی را جزء مهمی از فرآیند رصد و پایش مخاطرات برشمرد و ساز وکار بیمه را مورد تأکید و حمایت جدی سازمان دامپزشکی کشور دانست.

در پایان این نشست با امضاء این تفاهم نامه و صدور نمادین بیمه نامه ای برخط، اجرای طرح بیمه فراگیر آبزیان از مبادی تولید در کشور، آغاز گردید.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید