پنجشنبه، 08 خرداد 99

حضورمدیریت ارشد بیمه کشاورزی در استان لرستان

حضور مدیریت ارشد بیمه کشاورزی در استان لرستان

دکتر محمدابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی دوشنبه نهم دی ماه 98، در ادامه بازدیدهای استانی و به منظور بررسی وضعیت اجرای عملیات بیمه کشاورزی، طی سفری به استان لرستان، به همراه مهندس نوری مدیر امور بیمه ای و مهندس حسین نژاد مدیر حوزه مدیریت ستاد صندوق بیمه کشاورزی در همایش بیمه کشاورزی این استان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، مطابق برنامه پیش بینی شده در این همایش، ضمن تقدیر از فعالین عرصه بیمه کشاورزی در استان لرستان با حضور دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، دکتر بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، مهندس جهانی میر مدیر شعب بانک کشاورزی استان لرستان و دکتر موموندی معاون هماهنگی ترویج و اطلاع رسانی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، ظرفیت ها و عملکرد بیمه کشاورزی این استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر حسن نژاد در همایش بیمه کشاورزی در استان لرستان، با اشاره به ماهیت ریسک در بخش کشاورزی و تفاوت آن با سایر بخش ها به دلیل شدت بالا، فراگیری و تواتر زیاد، از رایزنی‌ و پی گیری ها در مجلس و دولت برای ارتقاء سطح اعتبارات بیمه کشاورزی و لزوم پرداخت یارانه از سوی دولت در این زمینه، سخن گفت و بر تحقق انتظارات بیمه گذاران، مطابق واقعیت های موجود بر اساس سیاست های نظام بیمه کشاورزی در کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی، تخصیص صد درصدی منابع بیمه کشاورزی و درج آن در بودجه سنواتی را راهبردی در جهت پایداری منابع درآمدی صندوق بیمه کشاورزی عنوان کرد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با تأکید بر همکاری چندجانبه سازمان های جهاد کشاورزی سراسر کشور، استفاده بیشتر از توان تخصصی و حرفه ای تعاونی‌های تولید و شرکت‌های سهامی زراعی، تشکل‌ها و صنف های بخش کشاورزی را برای توسعه و افزایش ضریب نفوذ بیمه کشاورزی، ضروری برشمرد.

وی همچنین با اشاره به پرداخت غرامت های صندوق بیمه کشاورزی به مرغداران خسارت دیده ناشی از عامل آنفلوانزای فوق حاد مرغی، از نظام بیمه کشاورزی به عنوان پشتیبانی مطمئن برای جامعه کشاورزی کشور و ابزاری کارآمد برای مدیریت ریسک های مالی بخش کشاورزی نام برد.

 گفتنی است در این همایش از فعالین برتر حوزه بیمه کشاورزی استان در سال زراعی ۹8 - ۹7 شامل کارگزاران برتر، رؤسا و کارشناسان برتر شعب بانک کشاورزی استان، مراکز خدمات جهاد کشاورزی پیشرو در جهت تحقق فرهنگ بیمه کشاورزی و مدیر ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان تقدیر به عمل آمد.

منبع: 
گروه روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید