پنجشنبه، 08 خرداد 99

نشست مشترک بانک و بیمه کشاورزی برگزار شد

نشست مشترک بانک و بیمه کشاورزی برگزار شد

       مقارن با آغاز سال زراعی حاضر و در ادامه نشست های هم اندیشی و هماهنگی با تشکل ها و روسای سازمان های جهاد کشاورزی صبح امروز یکشنبه دوازدهم آبان ماه ۹۸، ستاد صندوق بیمه کشاورزی میزبان مدیران ستادی شعب بانک کشاورزی استان ها بود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، هنگام شروع برنامه و در جریان بازدید از سامانه جامع بیمه کشاورزی که با حضور قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، اعضاء هیات مدیره و مدیران ستادی شعب بانک کشاورزی سراسر کشور برگزار گردید، ضمن معرفی این سامانه برخط، شرایط ایجاد و فراهم شدن زیرساخت های لازم برای استقرار سیستم بیمه متمرکز (Core Insurance) و سامانه جامع بیمه کشاورزی تشریح گردید.

در ادامه کارکردهای زیرسامانه های صدور و فروش بیمه نامه، پایش، حسابداری - حسابرسی، بازرسی و نظارت، اطلاعات مکانی، تولید و تحلیل کلان داده (Big Data) مبتنی بر سیستم سنجش از راه دور(RS)، امکانات و توانایی های سامانه در صدور بیمه نامه و تولید گزارش های تخصصی بیمه کشاورزی بررسی شد.

دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در این نشست تخصصی با اشاره به ظرفیت های ایجاد شده در سامانه جامع بیمه کشاورزی گفت: همه تلاش ما این است که پرداخت غرامات بیمه گذاران در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود و با به کارگیری سامانه جامع بیمه کشاورزی این امکان فراهم شده است که در هر مرحله از فرآیند پرداخت غرامات، رهگیری و پی­گیری پرونده به صورت برخط ممکن باشد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی خطاب به مدیران ستادی شعب بانک کشاورزی در استان ها گفت: اصولاً و به طور کلی، بیمه بر مبنای 2 عنصر اساسی اعتماد و اعتبار استوار است که با افزایش سرعت و کیفیت خدمات می توان اعتماد جامعه کشاورزی به بیمه را افزایش داد.

وی اضافه کرد: بیمه کشاورزی باید افزایش پرتفوی بانک کشاورزی را به همراه بیاورد.

سپس در ادامه این نشست مهندس خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی اظهار داشت: با وجود مشکلات مالی فراوان، عملکرد صندوق بیمه کشاورزی در سال جاری نسبت به سال های گذشته بهتر بوده و سامانه جامع بیمه کشاورزی، ابزاری کارآمد و موفق برای راهبری و مدیریت نظام بیمه کشاورزی است.

مدیر عامل بانک کشاورزی، خطاب به مدیران ستادی شعب بانک کشاورزی در استان ها افزود: در مورد بیمه باید به گونه­ ای عمل کنیم که برنامه های بیمه انجام شود زیرا بیمه یکی از محورهای مهم برای تحقق برنامه های بخش کشاورزی است.

مهندس خدارحمی همچنین افزود: باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که اجرای درست بیمه مجموعه بانک را در رسیدن به هدف یاری می نماید و برای اجرای صحیح بیمه باید از ابزارهای تشویقی بهره گیری نمائیم.

وی همچنین تأکید کرد: اجرای بیمه جزء وظایف ماست و وجه دیگری از کار ماست و باید همچنان با سرعت عمل، دقت و پشتکار مضاعف پیگیری شود.

وی همچنین اضافه کرد: سامانه جامع یمه کشاورزی که با همت همکاران فراهم شده است می تواند زمینه افزایش ضریب نفوذ بیمه را فراهم نموده و توانگری مالی بیمه را افزایش دهد.

گفتنی است براساس محتوای مصوبه مجلس شورای اسلامی و مطابق قانون تاسیس نظام بیمه کشاورزی در ایران مدیریت و شعب بانک کشاورزی سراسر کشور به عنوان مجری طرح ملی بیمه کشاورزی درکشور محسوب می شود.

دراین هم اندیشی اعضاء هیات مدیره و شماری از مدیران ستادی صندوق بیمه کشاورزی نیز حضور داشتند.

منبع: 
گروه روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید