دوشنبه، 13 مرداد 99

بیمه کشاورزی ابزاری کارآمد برای مدیریت ریسک های مالی بخش کشاورزی

بیمه کشاورزی ابزاری کارآمد برای مدیریت ریسک های مالی بخش کشاورزی

به منظور توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی و روان سازی ارائه بیمه های مورد نیاز بخش کشاورزی، همه ساله به ویژه مقارن با آغاز سال زراعی نشست های هم اندیشی و هماهنگی با محوریت توسعه بیمه کشاورزی، برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، صبح روز شنبه 20مهرماه 98، ستاد صندوق بیمه کشاورزی میزبان نشست مشترک هم اندیشی و هماهنگی بیمه کشاورزی با حضور دکتر محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، اعضاء هیأت مدیره، رؤسای سازمان های جهاد کشاورزی استان های قزوین، یـزد، زنجان، البرز و منطقه جنوب کرمان به همراه معاونین خدمات بیمه کشاورزی و معاونین برنامه ریزی و امور اقتصادی و شماری از مدیران ستادی صندوق بیمه کشاورزی بود.

مدیران بخش کشاورزی این پنج استان در پی بازدید از اتاق پایش و راهبری سامانه جامع بیمه کشاورزی از نزدیک در جریان فرآیندها و عملیات بیمه ای، به کارگیری شیوه های نوین سنجش از راه دور در ارزیابی ها و محاسبه میزان خسارت با هدف سرعت در رسیدگی به پرونده های خسارت، قرار گرفته و کارکردهای زیرسامانه های پایش، حسابداری - حسابرسی، بازرسی و نظارت، اطلاعات مکانی تشریح گردید.

دکتر محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی در نشست تخصصی بیمه کشاورزی گفت: با تلاش های صورت گرفته در راستای افزایش تعهدات بیمه و استقبال کشاورزان از بیمه های پایه، بیمه های فراگیر در کشور توسعه می یابد.

وی در ادامه افزود: رایزنی‌ها و پی گیری در مجلس و دولت برای رفع موانع و تنگناهای اعتباری بیمه همچنان ادامه دارد.

دکتر حسن نژاد همچنین با اشاره به پرداخت غرامت های صندوق بیمه کشاورزی به مرغداران خسارت دیده ناشی از عامل آنفلوانزای مرغی، از نظام بیمه کشاورزی به عنوان پشتیبانی مطمئن برای جامعه کشاورزی کشور و ابزاری کارآمد برای مدیریت ریسک های مالی بخش کشاورزی نام برد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اشاره به اقدامات توسعه ای در نظام بیمه کشاورزی افزود: کشاورزان عزیز می توانند با خرید بیمه نامه های تکمیلی از پوشش لایه های متنوع ریسک با شدت خسارات بیشتر، بهره مند گردند.

در پایان و در یک نشست صمیمی رؤسای سازمان های جهاد کشاورزی به تبادل نظر و بیان دیدگاه های خویش در زمینه وضعیت و نقش بیمه کشاورزی در استمرار تولیدات بخش کشاورزی، پرداختند.

گفتنی است صندوق بیمه کشاورزی هرساله در طول سال زراعی با نشست های متعدد با سازمان های مرتبط با هدف توسعه بیمه کشاورزی در نظر دارد، خدمات متنوع و بهتری به جامعه کشاورزی و کشاورزان شریف داشته باشد.

منبع: 
گروه روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید