شنبه، 03 مهر 00

بازدید معاون وزیر کشور از سامانه جامع بیمه کشاورزی

بازدید معاون وزیر کشور از سامانه جامع بیمه کشاورزی

ستاد صندوق بیمه کشاورزی میزبان معاون وزیر کشور و رئیس رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، ظهر امروز سه‌شنبه ۹ مهر ماه ۹۸، مهندس نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به همراه دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، مهندس سعیدی و دکتر ابراهیمی پاک اعضاء هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزی و شماری از مدیران ارشد ستاد صندوق بیمه از سامانه جامع بیمه کشاورزی CS و اتاق مانیتورینگ برخط بازدید نمودند.

مهندس نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در جریان بازدید از سامانه جامع بیمه کشاورزی، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مصوبات هیات دولت مبنی بر جبران خسارات وارده ناشی از سیل اخیر، ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در بیمه کشاورزی، بر لزوم هماهنگی بیشتر و ارتباط سیستمیک میان سامانه های دستگاه های ذیربط ازجمله سامانه جامع بیمه کشاورزی و سامانه سجاد در سازمان مدیریت بحران کشور، تاکید کرد.

در ادامه این بازدید دکتر حسن­ نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در سخنانی با تشریح آخرین وضعیت اجرای عملیات بیمه کشاورزی در کشور، گزارش مبسوطی از استقرار سامانه جامع بیمه کشاورزی CS و اتاق مانیتورینگ و نیز کارکردها و مزیت های انحصاری آن از زوایای مختلف به ویژه سرعت عمل این سامانه در بررسی و پرداخت غرامت سیل به بیمه گذاران سیل اخیر در کشور، بهجلسه ارائه نمود.

گفتنی است کشور پهناور ایران همواره متاثر از پدیده تغییر اقلیم و نوسانات دمایی است که تاثیر مستقیمی بر شیوه کشاورزی و درآمد کشاورزان دارد. در این میان سازوکار بیمه کشاورزی یکی از قابل اتکاترین، ابزارهای حمایتی در زمینه مدیریت ریسک ­های مالی این بخش است که با مشارکت کشاورزان می­تواند، خدمتی اثرگذار در استمرار تولید ایرانی و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور داشته باشد.

منبع: 
گروه روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید