يكشنبه، 06 مهر 99

یک میلیون و ۸۰۰ هزار دام عشایر بیمه شد

رئیس سازمان امور عشایری اعلام کرد:

یک میلیون و ۸۰۰ هزار دام عشایر بیمه شد

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر با اشاره به اجباری شدن بیمه دام با هدف تامین امنیت شغلی گفت: امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار راس دام عشایر زیرپوشش حمایتی صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) اجرای طرح بیمه اجباری دام برگرفته از حکم قانونی بند ث ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور، ابلاغی از سوی وزیر جهاد کشاورزی است و شیوه اجرا و جزئیات این طرح ملی نیز اعلام شده است.

کرمعلی قندالی در نشست با تشکلهای و اتحادیه عشایر چهارمحال و بختیاری، تعداد دام سبک عشایر را حدود ۲۳ میلیون راس برآورد کرد و اظهار داشت: با مصوبه دولت در اجباری شدن بیمه دام عشایر، تا پایان سال زراعی ۸ میلیون واحد دامی معادل ۲۵ درصد زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

به گفته وی، با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی دولت، تمامی خدمات به عشایر براساس الزامی بودن بیمه دام است که براساس قانون تا پایان برنامه ششم توسعه، تمامی جمعیت دامی کشور زیر پوشش بیمه کشاورزی قرار گیرد.

گفتنی است پیش تر در راستای توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی و با هدف ارتقای شاخص ضریب نفوذ بیمه، حمایت از سرمایه و تولیدات دامی کشور، تفاهم نامه همکاري مشترک میان صندوق بيمه کشاورزي و سازمان امور عشایر ایران، مبادله گردیده بود.

منبع: 
گروه روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید