يكشنبه، 28 مهر 98

سالگشت تأسیس نظام بیمه کشاورزی ایران فرخنده باد

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند بزرگ را سپاسگزاریم که دیگر بار مارا مورد لطف و عنایت خاصه خود قرارداد و توفیق خدمت گزاری حاصل شد. بدین وسیله فرا رسیدن سی و پنجمین سالروز تاسیس صندوق بیمه کشاورزی را به کشاورزان عزیز، بیمه گذاران محترم، تشکل های بخش کشاورزی و همه دست اندرکاران، کارکنان، کارشناسان و شرکت های خدمات بیمه کشاورزی سراسر کشور تبریک و تهنیت عرض می نمایم. 

23 خرداد ماه، بهانه‌ای است که بر تلاش دست اندرکاران و همه ی نقش آفرینان در دستگاه های دولتی و تشکل های بخش خصوصی بیمه کشاورزی کشور، مدیران و کارکنان ارزش آفرین بیمه کشاورزی ارج نهیم و در آستانه سی و پنجمین سال تاسیس صندوق بیمه کشاورزی با تکیه بر خردجمعی، فعالیت مستمر، هم افزایی، تجربه و نیروی انسانی کارآمد، این اتفاق خوش یمن را گرامی داریم.

صندوق بیمه کشاورزی از دیرباز و از آغاز تاسیس تاکنون به عنوان یکی از دستگاه های حمایت کننده بخش کشاورزی و مهم ترین پشتیبان تولیدکنندگان کشاورزی در مقابله با ریسک ها، خطرات و حوادث قهری طبیعی بوده که خدمت به قشر شریف و زحمت کش کشاورزان را هدف نهایی و ارزشمند خود در مسیر پیشرفت و سربلندی ایران عزیز و اسلامی قرار داده، بیمه کشاورزی همواره سعی در بهینه کردن فرایندها و خدمات خود حتی در تنگناهای اقتصادی و مضایق بودجه ای نموده است، تا در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه گام برداشته و با سرلوحه قراردادن مشتری محوری در برنامه ها، اهداف و استراتژی های خود، بر این مهم پای فشرده و در این راستا گام نهاده است.

صندوق بیمه کشاورزی به حق در تاریخ فعالیت خود نقش مهمی در ایجاد و تقویت زیر ساخت های بخش کشاورزی و پایدارسازی معیشت تولیدکنندگان، تامین امنیت غذایی در کشور، ایجاد و تقویت زیرساخت های شبکه الکترونیکی و راه اندازی سامانه جامع بیمه کشاورزی در پاسخگویی به هنگام، ایفا نموده است.

عملیات اجرایی بیمه کشاورزی در سال زراعی 64-63 با پوشش دو محصول پنبه وچغندر قند در سطحی معادل 89 هزار هکتار در دو استان آغاز شد وبه سایر استان ها ومحصولات بیشتری تعمیم داده شد به طوری که بعد از گذشت 35 سال در حال حاضر 72 محصول در 32 استان کشور در مقابل 204 نوع عامل خطر با روش های بیمه ای مختلف، تحت پوشش قرار گرفته است. از جمله دستاوردهای صندوق بیمه طی 35 سال گذشته تا به امروز در زیربخش های مختلف بطور تقریب سالیانه؛ 3/5 میلیون هکتار اراضی زراعی، 750 هزارهکتار از باغات، 1000 میلیون  قطعه طیور ، 2500 هکتار از استخرهای پرورش آبزیان  و 5 میلیون راس دام در سراسر کشور می باشد.

بی تردید این همه مدیون تلاش و کوشش جانانه کارکنان، همدلی شامخ مدیران، اعتماد ارزشمند کشاورزان و حمایت های دولت است.

اینک امید داریم تا در طلیعه سی و پنجمین سال حضور صندوق بیمه کشاورزی در عرصه اقتصادی کشور، در ادامه این مسیر با عزمی راسخ و بهره گیری از توانمندی مراکز علمی، محققین و همکاران ارجمند بیمه کشاورزی بتوانیم سهم خود را در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای «رونق تولید » ایفا کرده و گام هایی موثر و بلندتر برای بهبود اقتصاد کشور در مسیر توسعه پایدار و آبادانی سرزمین مان برداریم.

در پایان مراتب قدردانی و سپاس خود را از زحمات و حمایت های همه جانبه وزیر محترم جهادکشاورزی، دستگاه های محترم عضو مجمع بیمه کشاورزی، اعضاء محترم کمیته فنی، بانک کشاورزی، و همه ی همراهان ارجمند ابراز داشته و سعادت و کامیابی همگان را از یکتای بی همتا خواهانم، امیدوارم ضمن تحقق اهداف بیمه کشاورزی با کوشش و همدلی بتوانیم گام های موثرتر در راه تعالی و توسعه بیمه کشاورزی کشور برداریم.

                                                                                                                   محمدابراهیم حسن نژاد

                                                                                                                  قائم مقام و عضو هیأت مدیره

                                                                                                                صنــدوق بیــمه کشــاورزی

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید