سه شنبه، 06 اسفند 98

پوشش گسترده بیمه دام عشایر سرعت می گیرد

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی خبر داد:

پوشش گسترده بیمه دام عشایر سرعت می گیرد

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: با اجرای تفاهم نامه مشترک صندوق بیمه کشاورزی با سازمان امور عشایر ایران، پوشش بیمه دام عشایر سرعت بیشتری می گیرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، دکتر محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، امروز یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 98، با حضور در گردهمایی سراسری تشکل های عشایری کشور در سالن همایش های وزارت جهاد کشاورزی با بیان این مطلب افزود: با همکاری و تلاش تشکل های عشایری کشور بر اساس تفام نامه مشترک صندوق بیمه کشاورزی با سازمان امور عشایر ایران، پوشش گسترده بیمه دام عشایر تقویت می گردد.

وی در ارتباط با حوادث طبیعی در بخش کشاورزی گفت: تولید در بخش کشاورزی همه ساله با مشکلاتی روبروست و این نشانگر آن است که شدت خسارت ها در بخش کشاورزی بالا است.

دکتر حسن نژاد با بیان اینکه در قانون برنامه ششم بر بیمه فراگیر دام تاکید شده است، افزود: اقداماتی در این خصوص انجام شده تا بیمه دام در کشور به صورت فراگیر و مطلوب تر ارائه گردد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ادامه داد: علاوه بر حوادث طبیعی، در بخش دامپروری، بیماری هایی نیز وجود دارد که باید آن را مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه بیمه کشاورزی یک بیمۀ کاملاً حمایتی است، گفت: آمار و اطلاعات در زیربخش دامپروری و مخصوصاٌ در دام سبک، نشان دهندۀ این است که در ده سال گذشته به ازای هر یک ریالی که به عنوان حق بیمه دریافت شده، سه و نیم ریال غرامت به دامداران پرداخت شده است.

گفتنی است با کاهش میزان حق بیمه ها و مشارکت عمومی، پیش بینی می شود بیمه دام سبک در کشور رشد مطلوبی داشته باشد.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید