پنجشنبه، 28 شهريور 98

حضور یکپارچه صندوق بیمه کشاورزی در مناطق سیل زده

حضور یکپارچه صندوق بیمه کشاورزی در مناطق سیل زده

پس از سال ها بحران کم آبی و استمرار پدیده خشکسالی، به یک باره بارش شدید باران سبب افزایش ناخواسته سطح آب، طغیان رودخانه های استان خوزستان گردید و گستره وسیعی از مناطق کشاورزی زیر آب فرو رفت و خوزستان این خطه پاک و اسطوره مقاومت که نه ایران سرافراز را در رنج و غم فرو برد.

فلات زیبا و پهناور ایران، به صورت تاریخی همواره در معرض انواع مخاطرات اقلیمی و ریسک­های سیستماتیک مانند سیل، خشکسالی، تغییرات دمایی، تگرگ و مانند آن قرار دارد و بنابر اعلام سازمان ملل متحد ایران یکی از 10 کشور نخست بلاخیز جهان است و سالانه بخش قابل توجهی از تولید ناخالص ملی (GDP)کشور تحت تأثیر ناملایمات اقلیمی قرار می­گیرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، دکتر محمدابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، به همراه هیأتی متشکل از رئیس، نائب رئیس و اعضاء کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت، عضو هیأت مدیره بانک کشاورزی، مدیر ستادی بانک کشاورزی در استان خوزستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، مدیر خدمات بیمه کشاورزی استان خوزستان و شماری از مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه کشاورزی و مسؤولین نظام صنفی کشاورزی این استان، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 28 و 29 فروردین ماه جاری با حضور در مناطق آسیب دیده از سیل اخیر در استان خوزستان ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان این حادثه دلخراش، با شدت و چگونگی ابعاد خسارت از نزدیک آشنا شدند.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با اعلام آمادگی صندوق بیمه کشاورزی برای پرداخت خسارت سیل، در جمع کشاورزان آسیب دیده در منطقه گفت: کشاورزانی که پیش تر نسبت به بیـمه محصول خود اقدام کرده اند، غرامت خود را از طریق صندوق بیمه کشاورزی دریافت خواهند نمود.

وی در ادامه مسیر در شهرستان شوش با حضور در شعبه مرکزی بانک کشاورزی این شهرستان غرامت شماری از بیمه گذاران خسارت دیده را تحویل ایشان داد.

دکتر حسن نژاد، ضمن تحویل چک پرداخت غرامت خسارت دیدگان سیل در جمع کشاورزان از سرعت بخشیدن در ارزیابی خسارت سیل از طریق صندوق بیمه کشاورزی سخن گفت، و ابراز امیدواری کرد با پرداخت اعتبارات حق بیمه سهم دولت، هرچه سریع تر مانده غرامت کشاورزان خسارت دیده نیز به حساب آنان واریز گردد.

تاکنون بیش از 703 میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران پرداخت شده است و روند پرداخت همچنان ادامه دارد.

گفتنی است، اکنون، بیمه کشاورزی به عنوان یگانه سازوکار نظام­مند در جبران خسارات اقلیمی و استمرار تولید با حق­ بیمه ­ای مشخص در تمامی موارد زیرپوشش حمایتی خود، ریسک سیـل را پوشش داده و بر اساس قانون در نخستین فرصت ارزیابی خسارات و پرداخت غرامات را مطابق تعهدات مندرج در بیمه نامه به­ منظور جبران بخش قابل توجهی از خسارات برای بیمه­گذاران، فراهم می­ نماید.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید