پنجشنبه، 08 خرداد 99

سال نو، اندیشه نو، خدمت نو

سال نو، اندیشه نو، خدمت نو

جامعه بزرگ کشاورزان ، بیمه گذاران و همکاران محترم بیمه کشاورزی

    سال 1398 خورشیدی را در حالی آغاز می کنیم که مانند هر پدیده دیگری در گیتی، شرایط کشاورزی و تولید غذا در کشور نیز متفاوت و دیگرگون از گذشته است.

شاید منطقه غرب آسیا که کشور پهناور ما در آن واقع شده است، یکی از متاثرترین مناطق جهان از پدیده تغییر اقلیم و نوسانات دمایی باشد که تاثیر مستقیمی بر شیوه کشاورزی و درآمد کشاورزان دارد. سازوکار بیمه کشاورزی یکی از قابل اتکاترین، ابزارهای حمایتی در زمینه مدیریت ریسک ­های مالی این بخش است که با مشارکت کشاورزان می­تواند، خدمتی اثرگذار در استمرار تولید ایرانی و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور داشته باشد.

اینک نظام بیمه کشاورزی ایران، بیمه ­ای دانش­ بنیان و مستقر بر پایگاه آماری و اطلاعاتی قوی است که در نهایت شفافیت مالی می­تواند با ادبیات مشترکی که با وزارت جهاد کشاورزی، بانک کشاورزی،تشکل ها و سایر کنشگران دارد، عرصه وسیعی از کشاورزی ایران را زیرپوشش مشفقانه و قانون­ مند خود قرار دهد.

در سال 98 هم با ادامه رویکرد دیجیتالی فرآیند بیمه، ورود در عرصه­ های نوینی همچون استارت ­آپ­ ها، اینترنت اشیاء (IOT) و سنجش ازدور (Remote Sensing) با همان رویکرد دانش بنیان در دستور کار قرار دارد.

همه این­ ها در برابر بزرگی بخش کشاورزی ایران، گامی ناچیز است و امید است مورد قبول و پذیرش باشد. در پایان از هم دلی جامعه کشاورزی وهمراهی دولت ، مجلس و به ­ویژه همکاران کوشا و آگاه بیمه کشاورزی در سرتاسر میهن، صمیمانه سپاسگزاری نموده و سال نو را شادباش می­گویم.

محمدابراهیم حسن ­نژاد

قائم مقام و عضو هیات مدیره صندوق بیمه کشاورزی

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید