دوشنبه، 28 مرداد 98

نگاهی به جبران خسارات بیمه گذاران زمین لرزه کرمانشاه

نگاهی به جبران خسارات بیمه گذاران زمین لرزه کرمانشاه

   ایران کشوری زلزله خیز است و مدام بیم آن می رود که در گوشه ای از این سرزمین پهناور مادری، این رخداد طبیعی ناخوشایند رخ دهد، هنگامی که زمین می لرزد علاوه بر خسارات جانی و مالی فراوانT بخش کشاورزی و اماکن دامی نیز آسیب می بینند و این در حالیست که بهترین سازوکاری که از پیش امکان جبران خسارات را دارد، سازوکار بیمه کشاورزی است که در بیشتر کشورهای جهان در قالب طرحی ملی و با کمک دولت­ها اجرا می شود، در پی زمین لرزه مورخ 21/آبان/96 سر پل ذهاب  در کوتاه ترین زمان ممکن، مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی، کارشناسان ناظر مقیم و ارزیابان خسارت صندوق بیمه کشاورزی استان کرمانشاه، در مناطق زلزله زده حضور پیدا کردند.

گذراندن شب های سرد بدون سرپناه و امکانات اولیه، با از دست دادن عزیزان و صدمات مالی، سخت و مرگ آفرین بوده است و از این رو سرعت بالا در ارائه خدمات و کمک رسانی ضروری بود.

اکیپ­های صندوق بیمه کشاورزی استان  هم دوش سایر دستگاه های خدمت رسان به سرعت در کنار مردم زلزله زده قرار گرفتند و در قالب 17 اکیپ در کنار مأموریت سازمانی و ارزیابی خسارات بخش کشاورزی در شهرستان­های زلزله زده، مشغول به کمک رسانی در جهت توزیع غذا، لباس و پتو،کمک بر خروج امن وسایل منزل از ساختمان­های تخریب شده و در مداوای بیش از 1500 رأس از دام های آسیب دیده که از زیر آوار خارج شده بودند، همکاری کردند.

امر بررسی خسارت به سرعت و پس از چند روز به اتمام رسید. هیأت مدیره، شماری از مدیران و کارشناسان ستادی صندوق بیمه کشاورزی نیز در منطقه حضور یافتند و بر پرداخت سریع غرامت ها که در حوزه­های دام سبک و سنگین، طیور و آبزیان سردآبی بود، تأکید و برحسن انجام امور و ارزیابی سریع  به منظور یاری رسانی حداکثری به بیمه گذاران زیان دیده، همکاری نمودند.

کلیه غرامات­ بیمه گذاران مناطق زلزله زده درمدت زمان حدود سه هفته به مبلغ 14 میلیارد ریال به حساب این عزیزان واریز گردید.

با عنایت به ورود طرح بیمه پایه و کارآیی مناسب این طرح نوین صندوق بیمه کشاورزی و پرداخت به موقع غرامت به آسیب دیدگان و جبران بخش عمده ای از خسارت و عملکرد بالای صندوق بیمه کشاورزی، سطح بیمه دام در این استان در این سال 241 درصد افزایش پیدا کرده است و همچنان روند روبه رشد بیمه ای ادامه دارد.

گفتنی است صندوق بیمه کشاورزی به عنوان یکی از متنوع ترین نظام­های بیمه کشاورزی در جهان، بیش از150 فعالیت را در زیربخش­های دامپروری، زراعت، باغبانی و منابع طبیعی زیرپوشش حمایتی خود دارد و عامل خطر زمین لرزه به عنوان یکی از عوامل خسارات قهری - طبیعی در این طرح ها زیر پوشش حمایتی این صندوق می باشد.

درسال زراعی حاضر از تمامی تولیدکنندگان ارزشمند بخش کشاورزی دعوت می شود به شبکه گسترده شعب بانک کشاورزی و شرکت­های خدمات بیمه کشاورزی در سراسر کشور مراجعه و با توجه به ارائه طرح های جذاب و نوین بیمه ای از این خدمات و پوشش حمایتی آن بهره مند گردند.

روابط عمومی و بین الملل

صندوق بیمه کشاورزی

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید