يكشنبه، 17 آذر 98

دستگاه‌های اجرایی نقش مهمی به ترغیب کردن کشاورزان استان سمنان به بیمه کشاورزی دارند

دستگاه‌های اجرایی نقش مهمی به ترغیب کردن کشاورزان استان سمنان به بیمه کشاورزی دارند

معاون استاندار سمنان، بیمه کشاورزی را راهگشای جبران خسارت، عنوان کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان، کشاورزان را به بیمه ترغیب کنند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، به نقل از خبرگزاری مهر، حشمت‌الله عسگری در نشست خانه کشاورز استان سمنان، با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بهترین نقش را در ترغیب کشاورزان به بیمه کردن محصولات کشاورزی ایفاء نمایند، گفت: انتظار می‌رود مدیران ذیربط با تقویت نقاط قوت بیمه کشاورزی، بهره‌برداران را به  آن سمت سوق دهند تا با این اقدامات بتوان ضریب امنیت سرمایه‌گذاری در مقوله کشاورزی را افزایش داد.

وی با بیان اینکه در استانی زندگی می‌کنیم که تحت تأثیر عوامل قهری قرار دارد، ابراز داشت: سرما، سیل و تگرگ ازجمله پدیده‌های جوی هستند که همواره بخش کشاورزی را تهدید می‌کنند و امسال نیز کشاورزان استان سمنان تحت تأثیر این عوامل بخشی از محصول خود را از دست دادند.

عسگری با بیان اینکه بررسی‌های اولیه نشان داد که بخش عمده‌ای از باغ ها بیمه نبودند و این روند پرداخت خسارت‌ها را با چالش مواجه می‌کند، افزود: بیمه کشاورزی در مواقع بحران راهگشای جبران خسارت است که این ظرفیت باید در بین کشاورزان نهادینه شود.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه در شرایطی که کشاورزی با ریسک بسیاری همراه است، داشتن بیمه می‌تواند به بهره‌برداران این بخش بسیار کمک کند، ابراز داشت: با دارا بودن بیمه کشاورزی در شرایط خسارت، دولت بهتر می‌تواند به مردم خدمات‌رسانی مطلوب ارائه دهد.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن میزان استقبال و رغبت کشاورزان در شرایط حاضر به بیمه در استان سمنان، می باید نسبت به فرهنگ‌سازی مقوله بیمه کشاورزی اقدام کرد.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید