يكشنبه، 06 مهر 99

فصل نوینی در بیمه کشاورزی با تفاهم نامه سه جانبه آغاز می شود

فصل نوینی در بیمه کشاورزی

با تفاهم نامه سه جانبه آغاز می شود

تفاهم نامه سه جانبه فی مابین صندوق بیمه کشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و اتحادیه مرکزی شرکت­های تعاونی تولید روستایی کشور منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی،امروز 24 مهرماه 97، به منظور توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی و با هدف ارتقای شاخص ضریب نفوذ بیمه، حمایت از سرمایه و تولیدات روستایی کشور، تفاهم نامه سه جانبه همکاري مشترک فیمابین صندوق بيمه کشاورزي، سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران و اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی کشور در محل سرای گفتگوی ستاد صندوق بیمه کشاورزی منعقد گردید.

با اجرای این طرح مشترک، مزایای ذیل مورد انتظار است:

1 تسهیل در جهت پرداخت حق بیمه

2 آسانی در عملیات بیمه گری و پرداخت غرامت

3 کاهش هزینه های کشاورزان و کوتاه شدن بروکراسی اداری

4 ارائه تعهدات و خدمات متفاوت

5 ایجاد ثبات و امنیت درآمد

6 حمایت مؤثر از تعاونی و اتحادیه و تولیدی

7 ایجاد منبع مالی با ثبات و مولد

در این دیدار نخست دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی بیان داشت: بیمه کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی و تعاونی های تولیدی می­تواند توسعه بیشتری یابد و تعاونی های تولیدی به عنوان اهرمی برای انتقال متقابل پیام به صندوق بیمه کشاورزی در تصمیم گیری ها به شمار می آیند.

وی همچنین افزود: تعاونی ها و تشکل ها می توانند در زمینه های بازاریابی و موضوعات فنی بیمه نیز با صندوق بیمه کشاورزی مشارکت داشته باشند.

سپس دکتر شیرزاد معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان مرکزی تعاونی روستایی نیز ضمن تقدیر و تشکر از تحولات ایجاد شده در صندوق بیمه کشاورزی اظهار داشت: آنچه مسلم است تحول در بیمه کشاورزی کشور مشهود است چه در زمینه زیرساخت و چه در زمینه محاسبات بیمه ای.

وی از دیگر تحولات سامانه بیمه کشاورزی دقت، مزایای پژوهشی و مطالعاتی، آنالیز و توان پردازش و تحلیل بسیار بالای آن را برشمرد که می­تواند افزایش ضریب نفوذ بیمه را در پی داشته باشد.

دکتر شیرزاد ابراز خوشحالی کرد که امروز خدمات بیمه کشاورزی نیز به مجموعه خدمات سازمان تعاون روستایی افزوده شده است و در حقیقت فصل نوینی از بیمه کشاورزی آغاز شده است.

در ادامه مهندس رزاقی مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی تولید روستایی کشور ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد شمار بیشتری از کشاورزان از خدمات بیمه کشاورزی بهره جسته و در زمینه تهیه الگوی کشت و کشاورزی قراردادی نیز از این امکان مناسب بهره گیری شود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار و پیش از امضاء تفاهم  نامه، مسؤولان سازمان مرکزی تعاونی روستایی و اتحادیه در سامانه مانیتورینگ و پایش صندوق بیمه کشاورزی حضور یافته و از نزدیک اجرای برخط،شفاف و راهبری سامانه جامع بیمه کشاورزی در کشور را از نزدیک مشاهده نمودند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید