پنجشنبه، 11 خرداد 02

با همکاری دولت و مجلس در جهت ثبات منابع بودجه ای تلاش کرده ایم

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی:

با همکاری دولت و مجلس در جهت ثبات منابع بودجه ای تلاش کرده ایم

در سیزدهمین روز از ماه پایانی سال 1396 صندوق بیمه کشاورزی میزبان جلسه بررسی راهکارهای توسعه بیمه اراضی شالیزاری در استان های گیلان و مازندران بود.

این جلسه که با حضور مهندس شعبان نژاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، مهندس حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، مهندس طاهری بروجنی مدیر شعب بانک در استان گیلان، دکتر کمندی مدیر شعب بانک در استان مازندران، قائم مقام، اعضاء هیأت مدیره، مدیران بیمه ای و کارشناسان ذیربط در ستاد صندوق بیمه تشکیل شد، آخرین وضعیت وتمهیدات مربوط به زراعت برنج، راهکارهای گسترش پوشش بیمه ای در دو استان به دقت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در جهت خدمت رسانی هرچه بیشتر به جامعه تولیدی برنج کشور از طریق بیمه کشاورزی تصمیماتی اتخاذ گردید.

در ادامه این مباحث که بیش از 3 ساعت به طول انجامید، مهندس حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه ضمن اشاره به وضعیت بیمه کشاورزی در ایران و جهان، به جایگزینی روش های بیمه ای  نوین از جمله بیمه شاخص(Index Insurance) در جهان و لزوم اجرای طرح های نوین بیمه ای در ایران تاکید نمود.

مهندس حسن نژاد ضمن بیان تلاش های صورت گرفته در جهت ایجاد ثبات درمنابع بودجه ای صندوق بیمه، از مکانیزم بیمه کشاورزی به عنوان بستری یاد کرد که امکان جبران نظام مند خسارات بخش کشاورزی را در خود دارد و می تواند استمرار تولید را یاری نموده و از تأثیرات نامطلوب نوسانات درآمدی کشاورزان در اثر بروز خسارات به طور موثر جلوگیری نماید.

قائم مقام صندوق بیمه با اشاره به برنامه ششم توسعه مصوب مجلس شورای اسلامی، تخصیص صد درصدی منابع و درج آن در بودجه سنواتی را راهبردی در جهت پایداری منابع درآمدی صندوق بیمه کشاورزی برشمرد.

در ادامه اعضاء حاضر در جلسه از اتاق دیده بانی و سامانه برخط جامع بیمه کشاورزی بازدید نمودند.

 

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید