چهارشنبه، 28 آذر 97

همه تولیدات کشاورزی خراسان رضوی تا ۵ سال آینده بیمه می شوند

همه تولیدات کشاورزی خراسان رضوی تا ۵ سال آینده بیمه می شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: برنامه‌ای در دست تدوین است که در آن مقرر شده تمام عرصه‌های فعالیت اقتصادی کشاورزی در طول ۵ سال آینده زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گیرند.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه خبری تسنیم، مهندس مجتبی مزروعی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مدیریت شعب بانک کشاورزی استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد در استان خراسان رضوی این است که بخش کشاورزی نیز باید مانند تمام فعالیت‌های اقتصادی دارای پشتوانه فعالیت باشد و بهترین نوع پوشش سرمایه‌گذاری استفاده از انواع بیمه نامه‌هاست که در بخش کشاورزی در صندوق بیمه کشاورزی مصداق پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: به همین علت صندوق بیمه کشاورزی در کشور فعالیت می‌کند و تفاهم نامه سه جانبه‌ای هم برای مدیریت منابع و مصارف بیمه کشاورزی در خراسان رضوی هم اکنون به امضا رسیده که پایلوت کشوری آن در این استان در دست انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تأکید کرد: برنامه این است که با افزایش سطوح بیمه‌ای نوعی اطمینان برای ورود و سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی ایجاد کرده و علاوه بر این مواردی که خارج از توان اداره و مدیریت بهره‌بردار است را تا حد امکان جبران و زمینه ادامه فعالیت را ایجاد کنیم.

مهندس مزروعی تأکید کرد: در واقع برنامه این است که در طول ۵ سال تمام سطوح زیرکشت محصولات کشاورزی و تمام بهره‌برداران خراسان رضوی از خدمات بیمه‌ای استفاده کرده و با این روش نیاز نباشد بخشی از سرمایه و اندوخته خود را برای اتفاقات غیرمنتظره کنار بگذارند.

وی ادامه داد: مدیریت منابع و مصارف در استان خراسان رضوی این امکان را ایجاد می‌کند که خسارات به صورت واقعی و در مدت زمان کوتاهی پرداخت شوند و از این طریق میل و رغبت بیشتری برای حضور در این عرصه برای سرمایه‌گذاران به وجود آید.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید