يكشنبه، 06 مهر 99

تبادل تفاهم نامه صندوق بیمه کشاورزی و معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

تبادل تفاهم نامه صندوق بیمه کشاورزی و معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی

 

به منظور توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی و روان سازی ارائه بیمه های مورد نیاز بخش کشاورزی، تفاهم نامه­ ای میان صندوق بیمه کشاورزی و  معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی مبادله گردید.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی؛ نشست مشترکی با هدف ارتقای شاخص ضریب نفوذ بیمه، همکاری در خصوص ارائه و فرهنگ سازی طرح­ های بیمه­­ ای، مشارکت در ارائه برنامه­ های تبلیغی و اطلاع رسانی، کاهش ریسک های کشاورزی با بهره گیری از ظرفیت های طرفین، رهیافت های مناسب برای ترویج بیمه کشاورزی، آموزش مروجین و معرفی بیمه گذار نمونه، صبح روز شنبه مورخ 29 مهرماه 96 با حضور مهندس حسن­ نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی و دکتر خاوازی معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی در محل ستاد صندوق بیمه کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه که شماری از مدیران ارشد ستادی صندوق بیمه کشاورزی و معاونت ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی حضور داشتند، نخست مهندس حسن­ نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته به تشریح وضعیت و جایگاه کنونی صندوق بیمه کشاورزی ایران پرداخت و درخصوص پاره ای از ابهامات کشاورزان که از طریق نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مطرح می کنند، سخن گفت و بر لزوم توجیه و تبیین مفاهیمی همچون میزان ریسک، تعهد بیمه گر و ارتباط آن با محاسبه حق بیمه برای جامعه مخاطبان تأکید نمود.

مهندس حسن نژاد با اعلام این مطلب که دولت محترم با تمام مضایقی که دارد، سالانه بیش از ده هزار میلیارد ريال بابت جبران خسارات بخش کشاورزی از طریق نظام بیمه کشاورزی پرداخت می کند، خواستار انجام اقداماتی در جهت افزایش آگاهی کشاورزان از خدمات بیمه کشاورزی برای ارائه مطلوب تر و بهینه این خدمت شد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان این موضوع که در اصول و مبانی بیمه هیچ گاه سود تعریف نشده است، اجرای صحیح این تفاهم نامه را در راستای جلوگیری از بروز مخاطرات اخلاقی ناشی از طرح نادرست بیمه در جامعه کشاورزی،مؤثر دانست.

مهندس حسن نژاد با اشاره به اجرای بیمه نوین پایه و تغییرات و بهبودی که در روند بیمه گری صورت گرفته است، آن را در راستای رضایت مندی بیشتر کشاورزان از طریق کاهش چشمگیر حق بیمه و افزایش قابل ملاحظه تعهد بیمه گر، مثبت توصیف نمود.

در ادامه دکتر خاوازی معاون ترویج، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی نیز ضمن تشریح سیاست ها و اقدامات حوزه تابعه، با تقدیر از تنظیم تفاهم نامه یادشده بر لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی برای تسریع در تدوین فرآیندها و شیوه نامه های اجرایی آن تاکید نمود.

وی ضمن استقبال و اعلام آمادگی در زمینه انجام هرگونه حمایت از تولید محتوی با مشارکت صندوق بیمه کشاورزی در زمینه کاهش خسارت و افزایش تولیدات بخش کشاورزی، آموزش و توانمندسازی مروجان مسؤول پهنه را از طریق مدرسان بیمه ای در فرهنگ سازی بیمه کشاورزی مؤثر دانست و از امکان معرفی بیمه گذار نمونه در جشنواره های ملی سخن گفت.

در پایان این نشست پس از توشیح طرفین، تفاهم نامه به عنوان سند همکاری متقابل، مبادله گردید.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید