جمعه، 01 تير 97

برنامه پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه کشاورزی در خراسان‌رضوی تدوین شد

برنامه پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه کشاورزی در خراسان‌رضوی تدوین شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌رضوی گفت: برنامه پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه کشاورزی برای تمام اراضی در دستور کار بوده و تا ۵ سال آینده در خراسان رضوی عملیاتی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی مهندس مجتبی مزروعی در گفت‌وگو با خبرنگار امتداد در مشهد مقدس اظهار داشت: در سال زراعی 96-95 در حدود 104 هزار هکتار از مجموع زمین‌های زراعی، 17 هزار سطح زیر کشت محصولات باغی، 605 هزار واحد دامی، 53 میلیون قطعه طیور و 56 هکتار از بخش آبزیان زیر پوشش بیمه کشاورزی بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه بخش زیادی از خسارات وارد شده به محصولات کشاورزی در دسته تولیدات باغی بوده است، خاطرنشان کرد: 170 هزار میلیون ریال از مجموع خسارات وارد شده به عرصه‌های زیر پوشش بیمه کشاورزی در استان مربوط به باغبانی، 60 هزار میلیون ریال مربوط به زراعت و 100 هزار میلیون ریال مربوط به دام و طیور و آبزیان بوده است.

مهندس مزروعی ادامه داد: شهرستان‌های قوچان، بردسکن، کاشمر و مه و لات به ترتیب بیشترین میزان خسارات را در اثر حوادث غیرمترقبه طبیعی در محصولات کشاورزی خود متحمل شده‌اند.

وی موضوع بیمه را امری ضروری برای ایجاد امنیت در اشتغال کشاورزی دانست و تصریح کرد: بنا است در برنامه‌ای 5 ساله برای رسیدن به پوشش صد درصدی بیمه برنامه‌ریزی شود.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید