پنجشنبه، 28 تير 97

۶۰ درصد مزارع دیم خراسان‌رضوی در اثر خشکسالی از بین رفت

۶۰ درصد مزارع دیم خراسان‌رضوی در اثر خشکسالی از بین رفت

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: بیش از ۶۰ درصد محصول مزارع دیم خراسان‌رضوی مانند گندم، جو و کلزا در اثر خشکسالی از بین رفت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از تسنیم، مهندس محمودرضا فرزانه اظهار داشت: از تمام پرونده‌های خسارت مرغداری‌هایی که به علت آنفلوآنزای مرغی در خراسان رضوی منهدم شده‌اند تنها یک مورد پرداخت نشده باقی مانده که آن هم در مسیر پرداخت قرار دارد.

وی با اشاره به گرمای اخیری که در استان خراسان رضوی رخ داده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم اکنون محصولی روی زمین و در مزارع باقی نمانده و تنها ممکن است محصولات صیفی مانند گوجه فرنگی در مزارع باقی مانده باشد که از آنها گزارشی ارائه داده نشده است.

مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی استان خراسان رضوی بیان کرد: متأسفانه به علت بهار خشکی که استان پشت سر گذاشت بیشتر مزارع دیم شامل گندم، جو و کلزا بین 60 تا 70 درصد دچار آسیب شدند.

مهندس فرزانه ادامه داد: میزان خسارتی که به مزارع و باغات به علت تنشهای آب و هوایی وارد شده هنوز مشخص نیست و بعد از پایان کیل‌گیری‌ها میزان ریالی خسارت آنها مشخص می‌شود.

وی تأکید کرد: هم اکنون پرداخت خسارت محصولاتی که در اثر سرمای زودهنگام پاییز سال گذشته از بین رفتند در حال پرداخت بوده به طوری که که چغندر قند پرداخت شده و کلزا نیز در مسیر پرداخت قرار گرفته است.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید