يكشنبه، 04 اسفند 98

۵۰۰ هزار هکتار اراضی باغی در کشور بیمه می‌شود

۵۰۰ هزار هکتار اراضی باغی در کشور بیمه می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی با بیان اینکه حدود ۵۰ درصد از صادرات بخش غذایی سهم باغبانی است گفت: ۵۰۰ هزار هکتار اراضی باغی کشور زیر پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدعلی طهماسبی در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از 2 میلیون و 700 هزار هکتار از باغ­های کشور در حال حاضر 500 هزار هکتار زیرپوشش بیمه قرار دارد.

وی از پوشش بیمه‌ای برای 43 مورد از درختان خبر داد و افزود: در استان خراسان جنوبی محصولاتی مانند زعفران، عناب، زرشک نیاز آبی کمی دارند و می‌توانند بازدهی اقتصادی بالایی برای کشاورزان در استان خراسان جنوبی داشته باشند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: امروز در دنیا 3.5 میلیون هکتار گلخانه وجود دارد و بیشتر دلیل وجود گلخانه‌ها  این است که بازدهی آب را بالا می‌برند.

طهماسبی افزود: گیاهان دارویی در کشور 150 هزار هکتار است که در برنامه اقتصاد مقاومتی باید  سطح زیرکشت گیاهان دارویی به 284 هزار هکتار برسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: در زمینه قاچاق پیاز زعفران آخرین اقدامی که انجام شده است برای جلوگیری از قاچاق این محصول، آموزش نیروهای انتظامی در حوزه استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی در مورد پیاز زعفران بوده تا این پیاز را به خوبی بشناسند تا از قاچاق آن جلوگیری شود.

طهماسبی از پوشش بیمه‌ای برای 500 هزار هکتار اراضی باغی در کشور خبر داد و افزود: حدود 50 درصد از صادرات بخش غذایی سهم باغبانی است زیرا ارزش ریالی آن زیاد است.

وی بیان کرد: سیستم‌های آبیاری تحت فشار الزامی است زیرا به کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و افرایش راندمان تولید کمک می‌کند.

طهماسبی افزود: در هر منطقه‌ای استعدادهای کشاورزی و تولید محصولات است که باید شناسایی و از آن برداشت اقتصادی کرد.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید