يكشنبه، 04 اسفند 98

طرحی نوین در بیمه محصولات باغی

طرحی نوین در بیمه محصولات باغی

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 43 قلم از محصولات باغبانی و 15 مورد تنه درختی در سطح 530 هزار هکتار زیر پوشش بیمه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس طهماسبی در نشست مشترک مدیران معاونت امور باغبانی و صندوق بیمه کشاورزی افزود: افزایش بیمه پذیری محصولات مهم و اجرای بیمه تنه درختان در مورد همه درختان بخش باغبانی ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به اجرای طرح توسعه محصولات گلخانه‌ای در اقتصاد مقاومتی و انتقال سبزی‌ها از فضای باز به گلخانه‌ها، سازه‌های گلخانه ای و محصولات تولیدی در گلخانه باید بیمه شوند.

مهندس طهماسبی همچنین از اجرای طرح پهنه بندی محصولات باغبانی با هدف کاهش ریسک مخاطرات طبیعی با مشارکت صندوق بیمه کشاورزی، هواشناسی و موسسه تحقیقات باغبانی خبر داد.

در ادامه قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی نیز در این نشست اعلام کرد: در زمینه محصولات باغبانی، 2 طرح جدید بیمه پایه و بیمه یارانه ای برای زیر پوشش قرار گرفتن خطرات جدی و فاجعه بار مانند سرمازدگی مرکبات شمال که در آن بیش از 70 درصد محصول یک منطقه به دلیل بلایای طبیعی از بین می‌رود، اجرا می‌شود.

مهندس حسن نژاد افزود: بیش از نیمی از اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی به زیربخش باغبانی پرداخت می‌شود؛ به طوری که 80 تا 90 درصد باغدارانی که محصولشان را بیمه می‌کنند، غرامت دریافت می‌کنند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید