يكشنبه، 02 ارديبهشت 97

پرداخت 12 هزار میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران بخش کشاورزی

پرداخت 12 هزار میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران بخش کشاورزی

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از 12 هزار میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی مهندس محمد ابراهیم حسن نژاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار شبکه خبر؛ با اشاره به اینکه سال زراعی گذشته آفات و بیماری‌ها و حوادث طبیعی، خسارات قابل توجهی در بخش کشاورزی بر جای گذاشت افزود: سیل در جنوب کشور و سرمازدگی‌ها در شمال، شمال غرب، بخش‌های مرکزی و مناطق شرقی آسیب و خسارت زیادی به باغ ها ی کشور وارد کرد و از سوی دیگر با شیوع آنفلوانزای پرندگان در صنعت طیور، میزان خسارات مجموعا به بیش از 12 هزار میلیارد ریال رسید.

وی گفت: 6 هزار میلیارد ریال از خسارات فعالان بخش کشاورزی، تا پیش از پایان سال گذشته پرداخت شد و  6 هزار میلیارد ریال مابقی نیز در دو هفته گذشته به طور کامل پرداخت شد.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود: بابت غرامات و خسارات سال گذشته به کشاورزان بدهی نداریم.

مهندس حسن نژاد گفت: برای سال جدید هزار میلیارد تومان میزان خسارات پیش بینی و برآورد شده است و امیدواریم منابع اعتباری لازم برای پرداخت خسارات احتمالی تأمین شود.

وی در پایان افزود: هم اکنون بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی زراعی ، بیش از ۴۰۰ هزار هکتار نیز در زیربخش باغبانی و ۸۰ درصد طیور تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار دارند.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی از کشاورزان خواست با توجه به شکنندگی شرایط اقلیمی در کشور محصولات خود را بیمه کنند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید