سه شنبه، 06 اسفند 98

بیمه کشاورزی نیازمند حمایت دولت است

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی در سفر به استان مرکزی

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی در سفر به استان مرکزی:

بیمه کشاورزی نیازمند حمایت دولت است

مهندس محمد ابراهیم حسن نژاد، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، در ادامه سفرهای استانی در سفری یک روزه به استان مرکزی به همراه مهندس سیف اله حسین نژاد مشاور و مسؤول حوزه مدیریت صندوق بیمه کشاورزی به منظور آشنایی با موضوعات بیمه کشاورزی در حوزه اجرا و رفع موانع پیش روی، در جلسه ‌ای با حضور جمعی از کارشناسان و مدیران فعال بخش کشاورزی استان مرکزی شرکت و از عملکرد و برنامه های آتی صندوق بیمه کشاورزی سخن گفت.وی استان مرکزی را یکی از قطب های تولید کشاورزی در کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، مهندس حسن نژاد در این نشست با بیان این مطلب که بیمه کشاورزی یکی از موضوعات جدی در بحث امنیت غذایی است، اظهار امیدواری کرد: با تعامل و همفکری به وجود آمده در این حوزه، شاهد رشد قابل توجه در تولیدات کشاورزی  باشیم که می تواند زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را فراهم نماید.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اعتماد‌سازی را از اولویت های بیمه کشاورزی برشمرد و افزود: با پرداخت به موقع غرامت به کشاورزان خسارت‌دیده و همچنین فرهنگ‌سازی می توان به تقویت این موضوع پرداخت.

مهندس حسن نژاد با عنوان این‌که بیمه کشاورزی نیازمند حمایت دولت است افزود: به دلیل ریسک بالا در تولیدات کشاورزی  برخی بیمه‌ ها ی تجاری تمایلی برای ورود به این حوزه ندارند؛ بنابراین لازم است تا بیمه کشاورزی از سوی دولت مورد حمایت قرار گیرد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی با بیان این‌که هم‌اکنون بیمه کشاورزی ایران از بهترین نمونه‌های موجود در دنیا است، گفت: با وجود مشکلات فراوان در این حوزه، در حال حاضر بیش از۵۰ درصد زیربخش باغبانی کشور و همچنین 70 درصد از صنعت طیور تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار دارند. در چنین شرایطی ما باید شیوه‌های بیمه‌ گری را تغییر دهیم. در حال حاضر می‌کوشیم ریسک‌های جزیی را توسط خود بهره برداران کنترل کرده و طرح بیمه ای پوشش را برای تمامی محصولات اعمال کنیم. با این شیوه می توانیم حق بیمه را نیز کاهش داده و تعهدات خود را بالا خواهیم برد.

مهندس حسن‌نژاد در رابطه با کارگزاران بیمه کشاورزی گفت: ثبات شغلی کارگزاران بیمه یکی از دغدغه های جدی ما است و برای رفع مشکل آنان تلاش می‌کنیم.

گفتنی است در این نشست شماری از مدیران استانی بانک کشاورزی و نیز فارسیجانی، معاونت تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی، امیدی، شانقی، مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی و کارشناس ویژه هواشناسی استان مرکزی به ایراد سخن پرداختند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید