سه شنبه، 06 اسفند 98

دولت از ایجاد واحدهای تولیدی و فراوری در بخش کشاورزی حمایت می کند

دولت از ایجاد واحدهای تولیدی و فراوری در بخش کشاورزی حمایت می کند

وزیر محترم جهاد کشاورزی گفت: دولت برای تکمیل زنجیره تولید و عرصه از ایجاد واحدهای تولیدی و فراوری در بخش کشاورزی حمایت می کند

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از ایرنا، مهندس حجتی در جلسه­ای با مسؤولان و کشاورزان شهرستان بستان آباد با اشاره به اینکه واسطه گری ودلال بازی از آفت های بخش کشاورزی است، افزود: بسیاری از مشکلات این بخش دلال بازی است.

وی تکمیل زنجیره تولید و عرضه در بخش کشاورزی از طریق ایجاد واحدهای فرآوری و صنایع تبدیلی را راهکار اساسی برای مقابله با واسطه گری برشمرد و گفت: دولت با تمام توان از ایجاد واحدهای تبدیلی و فرآوری در این بخش حمایت می کند.

مهندس حجتی همچنین ضعف بنیه اقتصادی و مالی کشاورزان و پایین بودن بهره وری در این بخش را از دیگر مشکلات بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: دولت در21 ماه گذشته با سرمایه گذاری های بزرگ و حمایت از کشاورزان سعی کرده رونق و توسعه در این بخش را تسریع نماید.

وزیر محترم جهادکشاورزی از تکمیل پایاب سدهای الخلج، کردکندی و جوقان با استفاده از روش های روز دنیا و حمایت مسوولان خبر داد و گفت: اجرای این طرح ها می تواند رونق کشاورزی منطقه را تسریع نماید.

شهرستان بستان آباد با 2 هزار و 795 کیلومتر مربع وسعت در 45 کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

این شهرستان طبق آخرین تقسیمات کشوری دارای دو بخش به نام های مرکزی و تیکمه داش، 9 دهستان و 188 آبادی است.

جمعیت شهرستان بستان آباد براساس نتایج سرشماری سال 1390، حدود 94 هزار و 985 نفر و جمعیت مرکز آن 17 هزار و 954 نفر برآورد شده است.

منبع: 
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران - ایرنا

ارسال نظر جدید