يكشنبه، 04 اسفند 98

بلایای طبیعی به خراسان شمالی خسارت زد

بلایای طبیعی 661 میلیارد ریال به خراسان شمالی خسارت زد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: سیل، سرمازدگی و تگرگ 661 میلیارد ریال در دو ماه نخست امسال به بخش های زیربنایی و کشاورزی این استان خسارت زد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی حسین عظیمی اظهار کرد: بیشترین خسارت ناشی از بلایای طبیعی به ارزش 229 میلیارد ریال مربوط به شهرستان شیروان است.

وی اضافه کرد: همچنین براثر این حوادث به شهرستان فازوج 75 میلیارد ریال، راز و جرگلان پنج میلیارد و 320 میلیون ریال، و بجنورد نیز 9 میلیارد و 200 میلیون ریال خسارت وارد شده است.

وی میزان خسارت های ناشی از بلایای طبیعی به راه ها و تاسیسات زیربنایی در این شهرستان ها را افزون بر پنج میلیارد ریال عنوان کرد.

مدیرکل مدیریت استانداری خراسان شمالی از کشاورزان خواست به علت تغییر سیاست دولت برای کمک به خسارت دیدگان برای جبران خسارت های ناشی از حوادث طبیعی باید مزارع خود را بیمه کنند.

به گفته وی براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی دولت از پرداخت مستقیم غرامت به خسارت دیدگان منع شده و کمک های دولت به این حوزه از طریق بیمه محصولات کشاورزی انجام می شود.

استان خراسان شمالی در زمره 10 استان اول کشور در حوادث و بلایای طبیعی است به طوری که در سال گذشته این حوادث حدود هفت هزار میلیارد ریال به بخش های مختلف زیرساختی و کشاورزی خسارت زد که 90 درصد از این خسارت ها به حوزه کشاورزی بود.

گفتنی است، این استان افزون بر 350 هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی دارد.

منبع: 
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران - ایرنا

ارسال نظر جدید