سه شنبه، 06 اسفند 98

20 درصد تولیدات کشاورزی در پوشش زنجیره تولید است

20 درصد تولیدات کشاورزی در پوشش زنجیره تولید است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون 20 درصد از تولیدات کشاورزی کشور در پوشش زنجیره تولید قرار دارد که بازده خوبی داشته است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از ایرنا، مهندس حجتی در بازدید از مجتمع صنعتی پارسرنگ در شیراز افزود: ایجاد زنجیره تولید در بخش های مختلف کشاورزی و دامداری در تامین امنیت غذایی کشور مهم و اثرگذار است.

وی اظهار کرد: در بخش تولیدات کشاورزی باید خدمات قبل و بعد از تولید همواره فراهم باشد تا تولیدکنندگان با امنیت کامل سرمایه گذاری کنند.

وی گفت: دولت برای تامین نهاده ها، ایجاد سرمایه در گردش و تسهیلات برای سرمایه گذاری در بخش فراوری تولیدات کشاورزی درحال تلاش بیشتر است.

وزیر محترم جهاد کشاورزی اضافه کرد: در استان فارس ایجاد زنجیره های تولید به تعویق افتاده و مسؤولان باید در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهند.

مهندس حجتی بیان داشت:با ایجاد زنجیره های تولید قیمت تمام شده محصولات کاهش می یابد و تولید کنندگان در معرض آسیب پذیری کمتری قرار می گیرد و محصولات با قیمت نهایی معقول تری به بازار عرضه می شود.

وی گفت:زمانی که یک دامداری در کنار خود از مزرعه کشاورزی و صنایع لبنی برخوردار باشد محصولات تولیدی با مدیریت و از تامین امنیت سلامت بیشتری برخوردار می شود.

وزیر محترم جهاد کشاورزی اظهار داشت:هم اکنون چهار زنجیره تولیدی در فارس در حال تشکیل است که جهاد کشاورزی تلاش دارد از امکانات و تسهیلات خود آنها را برخوردار کند.

گفتنی است فارس پس از استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم و گیلان، شانزدهمین مقصد کاروان تدبیر و امید است.

منبع: 
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران - ایرنا
کلمات کلیدی: 

ارسال نظر جدید