سه شنبه، 15 اسفند 02

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی: حمایت از بخش کشاورزی و جلب رضایت تولیدکنندگان از آرمان های مهم انقلاب اسلامی است.

 قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی:

حمایت از بخش کشاورزی و جلب رضایت تولیدکنندگان از آرمان های مهم انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی،  روز چهارشنبه 18 بهمن ماه 1402  در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و تجلیل از مشتریان وفادار بیمه کشاورزی برگزار گردید ، علیرضا آل امین قائم مقام و عضو هیأت مدیره صندوق بیمه کشاورزی، ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی و خیر مقدم به مهمانان، اعضاء هیأت مدیره و مدیران ستادی بیمه کشاورزی بیان نمود : حمایت از تولیدات بخش کشاورزی و جلب رضایت مردم از آرمان های مهم انقلاب اسلامی است و بیمه کشاورزی از زمره خدمات کم نظیر این انقلاب می باشد که در بین کشور های منطقه از رتبه نخست برخوردار است به گونه ای که حتی در سالهای دفاع مقدس و در راستای حمایت از تولید، به خسارت دیدگان غرامت پرداخت کرده ایم و این نشان از همت و توجه دولتمردان و مسئولین به کشاورزی کشور است.

 آل امین گفت: تلاش های بسیاری از جانب دولت در راستای حمایت از تولیدکنندگان و همچنین کاربرد فناوری های نوین در بیمه کشاورزی صورت گرفته است تا به گونه ای که در منطقه به عنوان مرکز(هاب) بیمه کشاورزی شویم.

وی در ادامه افزود: برنامه ریزی نموده ایم تا بنیاد ملی کشاورزان و دامپروران را با همراهی بخش خصوصی تأسیس کنیم . این بنیاد در جهت تعامل با سایر کشورهای منطقه نیز فعال خواهد بود تا توانمندی های خود را در حوزه بیمه کشاورزی اعلام نمائیم. لذا ضروریست تولیدکنندگان در زمینه های مختلف در بخش کشاورزی کمک حال و راهنمای ما باشند. شورای مرکزی این بنیاد ملی با عضویت تولیدکنندگان بخش خصوصی و از طریق انتخابات تعیین خواهند شد. این اقدام در راستای التزام به بیانات مقام معظم رهبری است که فرمودند " کارها را به خود مردم واگذار کنید "

آل امین در ادامه اضافه کرد: در بخش پرداخت خسارت دام وطیور و آبزیان به روز هستیم ولی در زیربخش بیمه محصولات زراعی و باغی با توجه به اینکه ارزیابی آن مستلزم طی فرآیند برآورد میزان تولید در پایان دوره است طولانی می باشد و با چالشهایی مواجه هستیم که نباید کتمان کنیم ولی دولت ، علی الخصوص دولت سیزدهم به بیمه کشاورزی نگاه ویژه داشته و بودجه صندوق بیمه کشاورزی را پرداخت نموده است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اشاره نمود: صندوق بیمه کشاورزی این آمادگی را دارد تا بیمه مرهونات بانکی، بیمه حمل و نقل بخش کشاورزی، خانه های روستایی، انبارها و سیلوهای کشاورزی، ماشین آلات کشاورزی و سایر عوامل تولید در این بخش را تحت پوشش بیمه قرار دهد. این بخش ها حق بیمه تولیدی بالایی دارند و سبب می گردند تا به موقع غرامت ها در سایر زیربخش ها ی بیمه کشاورزی پرداخت گردد.

در پایان وی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در آبادانی میهن اسلامی ایران ، برای عموم تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون نمود و به نمایندگی از جامعه کشاورزی از 8 تن از بیمه کذاران نمونه و مشتریان وفادار بیمه کشاورزی با اهداء لوح تقدیر تجلیل نمود.

منبع: 
روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی

ارسال نظر جدید