سه شنبه، 15 اسفند 02

مقام معظم رهبری از دستاوردهای کشاورزی دولت سیزدهم بازدید کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در نمایشگاه توانمندی‌های تولید ایرانی که در حسینیه امام خمینی (ره) برپا شده بود از غرفه دستاوردهای کشاورزی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی در این بازدید با تشریح عملکرد مدیریت کلان کشاورزی در دولت سیزدهم، اقدامات و برنامه‌های زیرساختی وزارت جهادکشاورزی در دستیابی به امنیت غذایی پایدار بر پایه دانش‌بنیان سازی کشاورزی را به محضر رهبر انقلاب ارایه کرد.

به گفته نیکبخت، افزایش ضریب خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی، خودکفایی در تولید گندم نان، افزایش ظرفیت دانش‌بنیان سازی کشاورزی، تولیدات سازمان تات در بذر با راندمان بالا از جمله پیشرفت‌های کشاورزی در دولت سیزدهم است.

براساس این گزارش، در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی در تولید مکمل‌های پروبیوتیک انسانی، دامی، طیور، آبزیان، آفت‌کش و کود زیستی، آنزیم و مخمر، مکمل خوراک دام و طیور، کشت بافت گیاهان، بهبود‌ دهنده‌های آرد و غلات، استحصال ماده موثر گیاهان دارویی، بهبود راندمان کشت، تولیدات بهداشتی و آرایشی حاصل از آبزیان، هوشمندسازی کشاورزی، گلخانه‌های هوشمند و ... فعالیت دارند.

گفتنی است؛ در این نمایشگاه، تولیدات داخلی کشور، با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان و زنجیره تامین تولید در ۴۰ غرفه ارائه شده است.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید