سه شنبه، 15 اسفند 02

وزیر جهاد کشاورزی: تامین نهاده های کشاورزی از راه تولید داخل راهبرد وزارت جهادکشاورزی است

وزیر جهادکشاورزی بر تامین نهاده‌های کشاورزی از راه تولید داخل تاکید کرد و تامین کنندگان نزدیک را اولویت برنامه واردات نهاده عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از موسسه جهاد استقلال، در حضور مدیرعامل و روسای موسسات زیرمجموعه این موسسه اظهار کرد: جهاد استقلال در زمان ادغام جهاد سازندگی و کشاورزی خود را به خوبی نشان داد و کارهای بزرگی را به سرانجام رساند.

وی افزود: جهاد استقلال باید در صادرات و واردات بازوی قدرتمند وزارت جهاد کشاورزی باشد و سهم بازار را از تامین کالاهای اساسی در اختیار گیرد.

نیکبخت تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی حامی جهاد استقلال در تمام زمینه‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: تمام نهالستان‌ها و ایستگاه‌های تولید بذر نهال باید در اختیار این موسسه قرار گیرد و با این شرکت قرارداد بسته شود تا نهال مورد نیاز کشور را تولید و تامین کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که باید از ظرفیت‌های جهاد استقلال استفاده شود تا بتوانیم بازار را تنظیم کنیم، گفت: یکی از راهبردهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی این است که تامین از طریق تولید داخل انجام شود که برای این امر حدود ۹ برنامه تدوین کرده‌ایم که در هیات دولت مطرح شده و در هفته‌های آتی اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر این که نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی کشاورزی باید از کشورهای همسایه  تامین شود، عنوان کرد: در صادرات محصولات کشاورزی هم اولویت ما تامین نیاز کشورهای همسایه است و این معاملات و تجارت می‌تواند تعاملات سیاسی کشور با همسایگان را تحکیم کند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید