سه شنبه، 15 اسفند 02

رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی: اگر برنامه هفتم توسعه به خوبی اجرا شود، کشاورزی کشور جان تازه ای خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، محمد جواد عسگری نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در جلسه " هم اندیشی مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه کشاورزی " که در روز چهارشنبه 15 آذرماه سال 1402 برگزار گردید تشریح کرد؛ 35 درصد از میزان اشتغال کشور در بخش کشاورزی است و این بخش به عنوان یک بخش اقتصادی مهم 3 برابر صنعت بازدهی دارد و  چهار و نیم میلیون نفر بهره بردار در این بخش فعالیت می کنند، لذا در استقلال، خودکفایی ملی و ارزآوری و تصاحب نمودن بازارهای منطقه ای سهم مهم و بسزایی را ایفاء مینماید.

وی اشاره نمود جنگ میان روسیه و اوکراین در امنیت غذایی جهان بسیار تاثیر گذار بود و اهمیت بخش کشاورزی را بیش از پیش نمایان نمود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس اشاره کرد؛ تنوع اقلیمی در کشور و تعداد 225 هزار نفر فارغ التحصیل بخش کشاورزی از ظرفیت های بسیار مهم برای توسعه بخش کشاورزی کشور محسوب می گردند.

وی افزود در سفرهای استانی، جلسات و مکاتبات مستقیم با ریاست جمهوری بحث توسعه بخش کشاورزی و بیمه کشاورزی را دنبال کرده ایم، چرا که دغدغه این بخش را داریم و می دانیم که ریسک در بخش کشاورزی به خاطر وقوع خطراتی از جمله سرما ، گرما و آفات و بیماریها بسیار بالاست.

این نماینده مجلس همچنین خاطر نشان ساخت از بحث های مهم و جدی دیگر که پیگیر آن هستیم، موضوع امهال و استمهال در وام های کشاورزی است و در برنامه هفتم توسعه بخش کشاورزی را پر و پیمان دیده ایم. لذا از  پیشنهادات و راهکارها  استقبال میکنیم و معتقدیم اگر این برنامه به خوبی اجرا شود، کشاورزی کشور جان تازه ای خواهد گرفت.

عسگری همچنین بیان کرد ؛ دولت بایستی اعتبارات و بودجه از محل های ویژه ای در اختیار بیمه کشاورزی قرار دهد تا بتوانیم از تداوم تولید در بخش کشاورزی حمایت کنیم. همچنین در برنامه هفتم توسعه برای بانک ها  پیش بینی شده، 15 درصد از اعتبارات خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند تا بانک کشاورزی به تنهایی این بار را به دوش نکشد و از ظرفیت هایی که نتوانستیم به خوبی استفاده کنیم بهره برداری نمائیم و با وزات جهاد کشاورزی نیز بطور کامل در تعامل هستیم.

همچنین در این جلسه علیرضا آل امین قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی  از محمد جواد عسگری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی  به خاطر آنکه فراتر از وظایف خود عمل نموده و همیشه در کنار وزارت جهاد کشاورزی قرار داشته و در برنامه هفتم توسعه نیز  برای ارتقاء و رشد بخش کشاورزی، بیمه کشاورزی و بانک کشاورزی نهایت تلاش و پیگیری را نموده است قدردانی نموده و از زحمات ایشان  در بحث پیگیری خسارات ناشی از سرما و خشکسالی و همچنین تقویت بودجه صندوق بیمه کشاورزی در کمیسیون کشاورزی و  ارائه بیشترین گزارشات در حصوص آمار و عملکرد بیمه کشاورزی  به ریاست جمهوری تشکر نمود.

ارسال نظر جدید