سه شنبه، 15 اسفند 02

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی: بیمه کشاورزی بایستی همگانی شود تا تولید کننده بتواند به چرخه تولید بازگردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در جلسه " هم اندیشی مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه کشاورزی" که در روز چهارشنبه 15 آذرماه سال 1402 برگزار گردید اشاره نمود؛ نقش بیمه کشاورزی همراهی و همیاری همگان برای حمایت از تولید کنندگان آسیب دیده در بخش کشاورزی به هنگام وقوع خسارات است لذا باید در بیمه کشاورزی اعتقاد عمومی وجود داشته باشد.

وی اضافه نمود؛ دولت ظرفیت و اعتبار محدودی دارد تا بتواند به همه تولیدکنندگان خسارت دیده بخش کشاورزی کمک نماید. لذا باید از امکانات بیمه کشاورزی در جبران خسارات ناشی از مخاطرات پیش رو استفاده نمائیم و بیمه کشاورزی بایستی همگانی شود.

مهاجر اشاره کرد؛ نوع نگاه به بیمه کشاورزی بسیار مهم است بطوریکه در طرح ملی جهش تولید در دیمزارها و کشاورزی قراردادی تلاش کرده ایم با هماهنگی سایر نهاد ها  و دستگاه های اجرایی  از جمله بانک کشاورزی، شرکت پشتیبانی امور دام، GTC و ... بیمه را همگانی کنیم تا درموقع  وقوع خطرات، خسارت ها را به موقع پرداخت کنیم تا عدم رضایت و بدقولی اتفاق نیافتد چون بیمه کمک میکند تا تولید کننده به چرخه تولید بازگردد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در این جلسه افزود، در طرح جهش تولید در دیمزارها و کشاورزی قراردادی  که با کمک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و وزارت جهاد کشاورزی در پرداخت بخشی ازکل حق بیمه اجرا می شود، مصوب گردیده است با کمک و تامین اعتبار از سوی بانک کشاورزی حق بیمه سهم کشاورز در زمان برداشت محصول از بیمه گذار و تولید کننده دریافت گردد.

مهاجر در پایان خاطر نشان ساخت؛ باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا بیمه کشاورزی همگانی شود و ضروری است تلاش کنیم در سایر محصولات تولیدی زیر بخش زراعت و باغبانی هم این حمایت ها گسترده تر شود.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید