سه شنبه، 15 اسفند 02

مدیرعامل بانک کشاورزی: بیمه کشاورزی برای بانک کشاورزی بسیار مهم است و باید بطور کامل در خدمت حمایت از تولیدات بخش کشاورزی باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، فرشید فرخ نژاد مدیر عامل یانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی در جلسه     " هم اندیشی سراسری مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه کشاورزی " که در روز چهارشنبه 15 آذرماه سال 1402 در محل صندوق بیمه کشاورزی برگزار گردید، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های  قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، اعضاء هیئت مدیره و سایر مدیران ستادی و استانی بیان نمود؛ فعالیت های بخش کشاورزی از گستردگی فراوان و اثرگذاری قابل توجهی برروی سفره مردم برخوردار بوده؛ لذا خدمات بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی با توجه به نوع جامعه هدف حائز اهمیت ویژه ای است.

مدیر عامل بانک کشاورزی افزود؛  می بایست به وظایف و تکالیف خود به درستی عمل نمائیم تا جامعه هدف ما رضایت کاملی داشته باشد و باید از تمامی ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم تا بتوانیم در خدمت بخش کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور باشیم.

فرخ نژاد در ادامه اشاره نمود ؛ برای اینکه بتوانیم سهم بازار را افزایش دهیم و سطح فعالیت ها ، خدمات و تجهیز منابع را توسعه دهیم دو راه پیش رو خواهیم داشت:

1- افزایش سرمایه ، امکانات و خطوط اعتباری دریافتی از دولت و سهام داران دولتی

2- افزایش میزان اعتماد مشتریان و جامعه هدف با تسهیل سازی فرآیندها و سرعت بخشی به ارائه خدمات برای افزایش میزان سهم بازار

وی بیان کرد؛  در طول یکسال گذشته حجم فعالیت های ارزی بانک کشاورزی نسبت به گذشته دوبرابر شده و در میان 32 بانک که فعالیت های ارزی می نمایند به جایگاه پنجم رسیده است و از سهم 3 درصدی به 7.2 درصد از سهم بازار رسیده ایم و با توجه به جانمایی خوب شعب بانک کشاورزی، بهره گیری از ظرفیت ها، نحوه فعالیت های رقبا و نوع جامعه هدف، رشد منابع بانکی از میانگین بالاتر بوده است.

فرخ نژاد تشریح کرد؛ تغییر فرهنگ جامعه هدف از طریق مذاکره و آموزش همکاران میسر خواهد گردید. لذا می بایست در امر خدمت رسانی به مردم در برابر رقبا به گونه ای عمل کنیم تا رضایت مشتریان را بالا ببریم و  از ظرفیت های بانک کشاورزی بطور کامل در خدمت بخش کشاورزی استفاده کنیم.

مدیر عامل بانک کشاورزی گفت ؛ شعب شهری و روستایی بسیار خوبی در مکان های خوب داریم . نباید از تعادل خارج شویم تا بتوانیم در توسعه بخش کشاورزی سهم بیشتری داشته باشیم و مراقبت کنیم بانک درمسیر هدف خود قرار داشته و حرکت نماید. ظرفیت های خوب را در کنار هم  بگذاریم و از فرآیندهای نظام بانکی جدا نشویم.

فرشید فرخ نژاد  همچنین افزود؛ در بیمه کشاورزی  باید خدمات را به روز کنیم و ریسک پذیزی معقول شود و در ارائه خدمات و تعامل با مشتریان باید دقت کنیم چرا که در صنعت بیمه تغییرات اساسی ایجاد شده است. رفتار ما باید مشتری پسند، به روز و  با رضایتمندی جامعه هدف همراه باشد.

وی تاکید کرد؛ باید در ایجاد منابع جدید در تمامی ارکان تمرکز داشته باشیم و به موضوع تنوع خدمات وارد شویم و در مسیر تحقق اهداف باید دقت کنیم ، مراقب و قوی باشیم تا بتوانیم بیشترین خدمت به بخش را ارائه نمائیم.

فرخ نژاد اضافه کرد، در بیمه کشاورزی نباید از اصول و مفاهیم بیمه فاصله بگیریم و در محاسبه ریسک و احتمال وقوع خطر دقت کنیم. باید تنوع در نرخها داشته باشیم و در این مسیر استفاده از فنآوریها نیز بسیار حائزاهمیت خواهد بود.

وی اشاره کرد؛ در تامین منابع با مراجعه به مراجع دولتی توانیستیم با پیگیری ها  از ظرفبت های بیشتری استفاده کنیم که جای تقدیر و تشکر دارد و باید در این بخش قویتر باشیم و افتخار میکینم  از حداکثر ظرفیت ها استفاده کردیم و می بایست در بهبود نسبت خسارت نیز در بیمه کشاورزی انرژی بیشتری را صرف نمائیم.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی تشریح کرد؛ تغییر ساختارسازمانی بر اساس تغییر سیاستها و راهبردها در مقاطع زمانی مختلف امری است که اتفاق خواهد افتاد، لذا ما در فرآیند بهبود ساختارها، توسعه منابع انسانی و چرخه ارتقاء کارکنان سعی کردیم با کمترین آسیب و رعایت منافع و مصالح عمل کنیم.

 وی در پایان خاطر نشان ساخت منافع ملی و عامه بر منافع فردی ارجح است و اشاره کرد؛ بیمه کشاورزی برای  بانک کشاورزی بسیار مهم است و  با توجه به اینکه ما با تنوع خدمات، فعالیت ها و گستردگی جامعه هدف در بانک کشاورزی روبرو هستیم، باید بیمه کشاورزی قویتر عمل نماید و ما برای تقویت بیمه کشاورزی از هیچگونه اقداماتی فرو گذار نخواهیم کرد تا این بخش بطور کامل در حمایت از تولیدات بخش کشاورزی قرار گیرد.

 

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید