پنجشنبه، 09 آذر 02

احمد وحیدی وزیر کشور : مهمترین راهکار جهت بازتوانی معیشتی و پرداخت غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی ، بیمه کشاورزی است .

احمد وحیدی وزیر کشور :

مهمترین راهکار جهت بازتوانی معیشتی و پرداخت غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی ، بیمه کشاورزی است .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، احمد وحیدی وزیر کشور به تمامی استانداران و رؤسای ستادهای پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانها تأکید نمود ، مهمترین راهکار پرداخت غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی استفاده از مزایای صندوق بیمه کشاورزی است .

وی اشاره نمود؛ طی سالهای اخیر ، با افزایش شدت و تواتر مخاطرات طبیعی از جمله سیل ، خشکسالی و سرمازدگی در مناطق مختلف کشور، بار مالی مضاعفی جهت بازتوانی معیشتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی به دولت و فعالین این حوزه تحمیل نموده است .

احمد وحیدی افزود: دولت به صورت سالیانه اقدام به اختصاص اعتبارات برای صندوق بیمه کشاورزی می نماید و همچنین در سیاست های کلی پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغ از سوی مقام معظم رهبری به لزوم گسترش نظام مؤثر جبران خسارات نظیر انواع بیمه ها ، حمایت های مالی و تشویقی مورد تأکید قرار گرفته است .

وزیر کشور در پایان خطاب به  استانداران سراسر کشور تأکید نموده است ؛ زمینه های تشویق کشاورزان برای بیمه کردن محصولات کشاورزی ،  زیرساختهای بخش کشاورزی و مستحدثات کشاورزی خود ، نزد صندوق بیمه کشاورزی را فراهم کرده تا به تدریج رویکردهای کاهش ریسک در این حوزه منطبق با منافع ملی و جلوگیری از تحمیل خسارت بر کشور بیش از پیش محقق شود .

منبع: 
روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی

دیدگاه‌ها

ارسال نظر جدید