پنجشنبه، 09 آذر 02

توسعه بیمه فراگیر دام در سال زراعی 1403-1402

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از خبرنگار ایانا، در نشست خبری صندوق بیمه کشاورزی که با هدف معرفی سیاست‌ها، برنامه‌ها و راهبردهای بیمه کشاورزی در آغاز سال زراعی  1403-1402 برگزار گردید صفری اصل بیان کرد: در زیر بخش طیور  با توجه به اینکه در سال 1384 بیمه اجباری شد تمامی تولیدکنندگان طیور موظف شدند تا از مبادی تولید کل جوجه‌های یک روزه‌ی تولیدی خود را به‌صورت بیمه شده در مقابل عوامل خطر  قهری - طبیعی و بیماری ها  نزد صندوق بیمه کشاورزی، بیمه کنند.

وی افزود: خوشبختانه بیش از 99 درصد جوجه‌های یک روزه در کشور بیمه هستند و در بحث بیمه جوجه‌های یک روزه مشکل خاصی نداریم.

رئیس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان تصریح کرد: ما در صندوق بیمه به دنبال این هستیم که از نظرات اتحادیه‌ها و بخش خصوصی در جهت اعتلای اهدافی که دنبال آن هستیم و پوشش بیمه فراگیر، استفاده کنیم. 

وی  اضافه کرد:  در بیمه طیور و دام ، 80 درصد ارزش موضوع بیمه‌ای را به‌عنوان حداکثر تعهد در نظر می‌گیریم و زمانی که بهره‌بردار خسارتی ببیند آن را جبران می‌کنیم.

صفری اصل گفت: ما در شرایط خاص، گزینه بیمه‌ای تداوم تولید را هم داریم که این طرح بسیار خوبی در جهت جبران خسارات در تولید گوشت و مرغ است.

وی افزود: ما برای حمایت از تولیدکنندگان نیمچه گوشتی و مرغ تخم‌گذار تجارتی که در حقیقت تولیدکنندگان سبد غذایی مردم هستند؛ دو بیمه الحاقی و دیگری تحت عنوان بیمه تکمیلی در نظر گرفته‌ایم، که این بیمه از مرغدار در برابر تلفات ناشی از بیماریها حمایت می‌کند . 

صفری اصل خاطرنشان کرد: بحث بیمه فراگیر دام از سال 1388 در صندوق بیمه مطرح شد و هدف آن پوشش بیمه‌ای برای تمام دام‌های موجود در کشور است که تولیدکننده بعد از وقوع خسارت دوباره می‌تواند به چرخه تولید برگردد.

وی ادامه داد: ارتقا بهداشت عمومی و سلامت جامعه، پیشگیری از بیماری‌های مشترک و واگیر دار، جبران به موقع بخشی از خسارت وارده به بیمه گذار و ایجاد نظام کار آمد در خصوص پرداخت غرامت و در نهایت افزایش آگاهی بهره‌بردار در جهت کاهش ریسک از دیگر ویژگی‌های بیمه فراگیر دام است.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید