پنجشنبه، 09 آذر 02

بازدید نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از صندوق بیمه کشاورزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه خبری حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، روز سه شنبه مورخ 28 شهریورماه 1402، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در این وزارت‌خانه، در بازدید از صندوق بیمه کشاورزی با هدف بررسی شرایط و نحوه برگزاری همایش ملی زکات و نقش بیمه کشاورزی در این رویداد، در جمع مدیران این صندوق از جمله قائم مقام و اعضاء هیئت مدیره، همچنین حجت الاسلام و المسلمین ارباب سلیمانی نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  نمایندگان کمیته امداد امام خمینی(ره)، با تبریک آغاز ماه ربیع‌الاول و میلاد سراسر نور حضرت رسول اکرم و امام صادق علیه‌السلام، گفت: حقیقتا ما ابعاد عظمت رسول خدا را نیافتیم؛ اگر معرفت ما نسبت به جایگاه پیامبر کامل شود، عشق و علاقه‌ی ما نسبت به تبعیت از راه، روش و سنت آن حضرت، بیشتر از پیش خواهد شد.

وی یکی از مشکلات موجود در عرصه‌ی مدیریتی را عدم هم‌افزایی دانست و با انتقاد از برخی دستگاه‌های اجرایی کشور که با نداشتن هم‌افزایی، ابتدا موجب ضرر و زیان به عامه‌ی مردم و سپس کشور هستند، گفت: بحمدالله ارتباط میان وزارت جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، ارتباط بسیار خوبی است و اگر با همین شرایط، به سوی خدا قدم برداریم، وعده‌ی الهی این است که برکات زیادی به همراه خواهیم داشت؛ ضمن آنکه این هم‌افزایی، باعث توسعه‌ی ایران عزیز هم خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با طرح تقاضای خود مبنی بر جلوگیری از برگزاری‌ همایش‌های صوری، افزود: باید همواره کاربردی بودن همایش، مدّ نظرمان باشد؛ خصوصاً در مباحث علمی که باید این همایش‌ها، در تراز مراکز علمی بزرگ باشد.

وی پرهیز از تجمّلات و تشریفاتِ زائد را از جمله نکات مهم در جمع‌آوری زکات ارزیابی کرد و افزود: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم بدانند زکات را، هزینه‌ی تجمّلات نمی‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین ربانی مسئولان صندوق بیمه کشاورزی را به استفاده از تجربیات گذشتگان در برگزاری همایش ملی زکات توصیه نمود و افزود: ما می‌توانیم از ظرفیت نمایندگان محترم ولی‌فقیه در استان‌ها نیز استفاده کنیم تا همایش را در سطح ملی اجرا کنیم.

وی بر توجه به کشاورزان با اندوخته‌های کوچک تاکید نمود و گفت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد از صنعت کشاورزیِ ما، توسط کشاورزانِ دارایِ زمین‌های کوچک تامین می‌شود، باید بررسیِ بهتری جهت ارائه‌ی خدمت و حمایتِ بیشتر از این قشر زحمت‌کش نمود.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پایان گفت: باید ارزیابی‌هایی نسبت به ضریب نفوذ صندوق بیمه در بین کشاورزان و اینکه نقش بیمه، تا چه میزان بوده، در کمیته‌ی تخصصی انجام شود و در نهایت با بررسی آسیب‌ها، بازنگری‌های لازم نیز صورت گیرد.

شایان ذکر است در این نشست علیرضا آل امین قائم مقام مدیر عامل و عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی ضمن اینکه از برگزاری همابش ملی زکات توسط صندوق بیمه کشاورزی در ماه آتی خبر داد، به ظرفیت ها و نقش آفرینی این نهاد در توسعه فریضه الهی زکات در میان تولید کنندگان بخش کشاورزی اشاره نمود.      

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید