سه شنبه، 11 مهر 02

نقش تسهیل‌گران زن روستایی در ارتقاء ضریب نفوذ بیمه کشاورزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه خبری ایانا، روز سه شنبه 21 شهریورماه 1402 در محل صندوق بیمه کشاورزی، تفاهم‌نامه‌ای با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تسهیل‌گران زن روستایی و عشایری در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ بیمه کشاورزی در بین تولیدکنندگان و بهره‌برداران زن روستایی و عشایر کشور در قالب تعاملات سازمانی و همکاری‌های دو جانبه  بین صندوق بیمه کشاورزی به نمایندگی قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی و موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نمایندگی معاون سازمان تات و رئیس موسسه آموزش ترویج کشاورزی منعقد شد.

در این نشست عطاالله ابراهیمی بیان کرد: همانطور که می‌دانید اقلیم کشور خشک و نیمه‌خشک است و تغییرات و نوسانات آب و هوایی در کشور بسیار زیاد است. به همین دلیل باید ضریب نفوذ بیمه افزایش پیدا کند تا خسارات کشاورزان جبران و به این واسطه تاب‌آوری کشاورزان افزایش پیدا کند.

وی افزود: ما تلاش کردیم تا ضریب نفوذ بیمه را افزایش دهیم و موجب پایداری تولید کشاورزان شویم.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از مروجین ما زنان هستند به همین دلیل موضوع تفاهم‌نامه را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم این تفاهم‌نامه منجر به  تعیین شرح وظایف و تقسیم کارها  و ابلاغ به استان‌ها،  شهرستان‌ها و دهستان‌هاشود.

ابراهیمی تاکید کرد: بحث آموزش در زمینه بیمه کشاورزی یک امر بسیار ضروری است و من نسبت به این مسئله دغدغه دارم. تصمیم دارم هرچه زودتر بحث آموزش هم در زمینه بیمه و هم در زمینه مستند سازی و سایر ابعاد، عملیاتی شود.

وی در پایان گفت: امیدوارم این تفاهم‌نامه منشا خیر و منجر به اقدامات مفید در حوزه کشاورزی شود.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید