پنجشنبه، 09 آذر 02

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی: با استفاده ابزار و تکنولوژی می توان به آمار دقیق و درست دسترسی داشت. + فیلم کوتاه

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال با عنایت الهی و تمرکز کشاورزان در گندم نان به خودکفایی رسیدیم که دستاورد بزرگی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در آیین معرفی طرح ها و خدمات نوین بیمه کشاورزی، بر اهمیت بیمه در بخش کشاورزی تاکید کرده و اظهار کرد: باید راهی پیدا کنیم که کشاورزان به بیمه کشاورزی علاقه مند شوند و اقدام به این کار کنند.

وی ادامه داد:مقام معظم رهبری در بازدیدی که از غرفه کشاورزی نمایشگاه حسینیه جماران داشتند بر بحث خودکفایی گندم تاکید بسیاری داشتند و درآنجا اعلام کردند که به دیم زارها و آمارها نیز توجه بیشتری شود تا بتوانیم به درستی تصمیم بگیریم.

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ ۴.۵ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شد زیرا شرایط سختی بود، با پدیده خشکسالی مواجه شدیم و کود نیز به موقع تامین نشد، تصریح کرد: اما با تدابیر اتخاذ شده سال ۱۴۰۱ خرید تضمینی گندم به ۷.۵میلیون تن و امسال نیز به ۱۰میلیون و ۱۵۰هزارتن رسید.

وی ادامه داد: با استفاده ابزار و تکنولوژی می توان به آمار دقیق و درست دسترسی داشت.

مهاجر خاطرنشان کرد: برای استحصال آمار دقیق، گندم آبی از گندم دیم جدا شد و برای هرکدام پروژه جداگانه ای در نظر گرفته شد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در پایان اظهار کرد: امسال با عنایت الهی و تمرکز کشاورزان، در گندم نان به خودکفایی رسیدیم که دستاورد بزرگی است.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید