پنجشنبه، 09 آذر 02

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد: ورود بیمه کشاورزی به بیمه درآمد موجب کمک به تنظیم بازار می‌شود

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت:

ورود صندوق بیمه کشاورزی به بیمه درآمد می‌تواند کمک حال دولت برای تنظیم بازار بوده و ما این کار را در طیور با تشکل های صنفی  آغاز کردیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، در نشست مدیران صندوق بیمه کشاورزی و مدیران بانک کشاورزی که روز شنبه مورخ 14 مردادماه 1402 در محل صندوق بیمه کشاورزی برگزار شد، علیرضا آل امین بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزی خود را جدا از بانک کشاورزی نمی‌داند و در تلاش است که در حوزه کسب و کار در خدمت بانک کشاورزی باشد، زیرا صندوق بیمه کشاورزی بدون حمایت بانک کشاورزی نمی‌تواند فعالیت مطلوب خود را داشته باشد. به عبارتی، بانک کشاورزی سرمایه ذخیره‌ای صندوق بیمه کشاورزی است

وی در پاسخ به سوالات خبرنگار خبرگزاری ایانا افزود : تنها بانکی که حامی استقلال کشور است و از استقلال کشور دفاع می‌کند، بانک کشاورزی است. به همین دلیل صندوق بیمه کشاورزی وظیفه خود می‌داند تا از این بانک حمایت کند.

آل امین گفت: سال گذشته بانک کشاورزی به صورت فوری  به داد کشاورزان رسید. در واقع به داد دولت رسید و در پایان سال بخشی از غرامت‌ها را پرداخت کرد که این کار خیلی بزرگی بود. به همین دلیل می‌گویم بانک کشاورزی باید به‌ صورت ویژه دیده شود.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی بیان کرد: پرداخت تمام غرامت‌ها به کشاورزان توسط صندوق بیمه کشاورزی، به‌خاطر وجود بانک کشاورزی و مدیران ارشد آن بوده است.

آل امین اضافه کرد: اگر بیمه عوامل تولید شرکت‌های بزرگ وزارت جهاد کشاورزی، به‌دست صندوق بیمه کشاورزی انجام شود به نفع بخش کشاورزی و کشاورزان است. ما این کار را در برنامه خود گذاشته‌ایم.

وی گفت: صندوق بیمه کشاورزی در حوزه عشایر که یک بحث امنیتی است و هم از نظر اجتماعی برای کشور مهم است، وارد شده است.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ادامه داد: به دلیل اینکه عشایر بیشتر دام سبک دارند و از طرفی منبع درآمد آنچنانی هم ندارند، قرار شد صندوق بیمه کشاورزی با تفاهم وزارت کشور، بخشی از حق بیمه دام سبک عشایر را با تعهد بالای دولت، صندوق بیمه، وزارت کشور به سازمان عشایر پرداخت کند که این مجموعه با این واسطه صندوق بیمه بتواند از عشایر که حافظ مرزهای کشور هستند، حمایت جدی داشته باشد.

علیرضا آل امین اعلام کرد: برنامه آینده ما این است که آنچنان بیمه کشاورزی توسعه پیدا کند تا وابستگی آن به دولت کمتر شود و بتواند در کنار این مهم، از کشاورزان حمایت جدی داشته باشد.

آل امین گفت: در راستای حمایت صندوق بیمه کشاورزی از بانک کشاورزی ما با وزارت کشور صحبت کردیم. بانک کشاورزی، بانک روستا است و صندوق بیمه کشاورزی فقط از طریق بانک کشاورزی وظایف خود را انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه اکنون رابطه ما با وزارت کشور بسیار حسنه است و شخص وزیر کشور، حامی صندوق بیمه  کشاورزی است. حتی به دنبال تقویت بیمه است. وزیر کشور هم از پیشنهادات ما حمایت می‌کند.

آل امین ادامه داد: در مورد اقتصاد مقاومتی و حامی بودن بیمه از اقتصاد کشاورزی هم وزارت کشور و هم وزارت جهاد کشاورزی در صحنه هستند.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید