پنجشنبه، 09 آذر 02

توسعه زمینه های همکاری میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور

 توسعه زمینه های همکاری میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور

در جهت جبران خسارات وارده به تولیدات بخش کشاورزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی، در راستای ایجاد تمهیدات لازم به منظور توسعه زمینه های همکاری میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان مدیریت بحران کشور، روز سه شنبه  19 اردیبهشت ماه سال 1402 صندوق بیمه کشاورزی میزبان مدیران ارشد این دو نهاد اجرایی بود.

این نشست که در محل ستاد صندوق بیمه کشاورزی برگزار گردید،  علیرضا آل امین، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی به  انواع خدمات نوین بیمه کشاورزی و نقش و اهمیت آن در  ایجاد امنیت تولید و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اشاره نمود. 

وی به نقش کلیدی سازمان مدیریت بحران در حمایت از تولیدکنندگان خسارت دیده بخش کشاورزی ناشی از وقوع عوامل خطر قهری و طبیعی نیز پرداخت.

آل امین همچنین اشاره نمود به منظور توسعه زمینه های همکاری میان دو دستگاه، تمهیدات لازمی اندیشیده شده که در قالب تفاهم نامه همکاری، اجرایی خواهد شد.

در ادامه این جلسه که اعضاء هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی به همراه جمعی از مدیران ستادی و استانی حضور داشتند، مدیران و معاونین نقطه نظرات و راهکارهای پیشنهادی خود را به منظور بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود در جهت ارتقاء ضریب نفوذ بیمه و رشد سطوح بیمه ای ارائه نمودند.

در پایان نیز محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیرت بحران کشور و نژاد جهانی معاون فنی و هماهنگی بازسازی و بازتوانی این سازمان به نقش و اهمیت بیمه کشاورزی در جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی و همچنین نحوه همکاری های دوجانبه پرداختند.

رئیس سازمان مدیرت بحران در آغاز سخنانش ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر مهار تورم و رشد تولید در سال 1402، نقش بخش کشاورزی را در رشد تولید و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور بیش از پیش برشمرد.

نامی افزود با توجه تغییرات اقلیمی و فضای جغرافیایی کشور و وقوع بیش از چهل و شش نوع از بلایای طبیعی و انسان ساخت در ایران، بیمه کشاورزی تنها ابزار حمایتی درتداوم چرخه تولید و امنیت سرمایه گذاری بخش کشاورزی محسوب می گردد.

وی در ادامه گفت به منظور توسعه پوشش بیمه کشاورزی می بایست به دنبال راهکارهای نوین و ابتکاری بود تا رضایت تولیدکنندگان را به بیمه جلب نمائیم.

 

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید