سه شنبه، 11 مهر 02

بیمه باغات گردو، بیمه راهبردی در زیربخش تولیدات باغبانی کشورمحسوب می گردد + فیلم کوتاه معرفی بیمه گردو

بیمه باغات گردو، بیمه راهبردی در حمایت از امنیت تولید در زیربخش محصولات باغی کشور محسوب می گردد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بیمه کشاورزی؛ بر اساس آمار ثبت شده در سامانه جامع بیمه کشاورزی، در سال زراعی 1402 1401 تاکنون قریب به 46 هزار بیمه نامه برای بیش از 17 هزار هکتار از باغات گردو صادر و میزان حق بیمه تولیدی نزدیک به 2.3 هزار میلیارد ریال می باشد. از این میزان 30 درصد سهم بیمه گذار و 70 درصد سهم کمک دولت است.

صندوق بیمه کشاورزی در راستای تحقق سیاستهای مشتری مداری و همچنین ارتقاء سطح خدمت رسانی به باغداران گرامی، علاوه بر بیمه محصول گردو بصورت خوداظهاری، امکان پرداخت حق بیمه سهم باغدار را بصورت نقد و اقساطی نیز  فراهم نموده است.

باید اشاره نمود باغات گردو در برابر وقوع عوامل خطر قهری و طبیعی شامل سیل ، طوفان، تگرگ، زلزله، برف سنگین، باران های بی موقع و مداوم و گرما و باد گرم در زمان تلقیح و سرما و یخبندان، تحت پوشش بیمه کشاورزی می باشند.

شایان ذکر است با توجه به  جایگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سومین تولید کننده  گردو در بین سایر کشورها بعد از چین و ایالات متحده آمریکا، و همچنین اهمیت این محصول راهبردی در زیربخش تولیدات باغی کشور، در فیلمی کوتاه که با عنوان " معرفی بیمه محصول گردو"    تهیه گردیده در خصوص نحوه بیمه پذیری این محصول و همچنین انواع طرحهای بیمه ای و چگونگی پایش فنولوژی و نیز ارزیابی خسارت پرداخته شده است.

از باغداران عزیز برای عقد قرارداد بیمه باغات گردو دعوت می نمائیم به نمایندگی های بیمه کشاورزی و شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور مراجعه نمایند.

 

در پایان نظر شما را به دیدن فیلم کوتاه"معرفی بیمه محصول گردو " جلب می نمائیم.

منبع: 
روابط عمومی و بین الملل

ارسال نظر جدید